Linnamaasturid

Tootmisliinilt veeres maha viimane Volkswagen Põrnikas, asemele tuleb Tarek

Viimased Põrnikad kannavad tähist Final Edition

Volkswageni esimese põlvkonna Põrnikas püsis tootmisliinidel kauem, kui enamik oskaks arvatagi. Juba 1930ndate lõpus arendama hakatud auto osutus nii suureks edulooks, et alles 2003. aasta juunis tuli Mehhikos liinilt viimane vana välimusega Põrnikas, mille järjekorranumbriks oli 21 529 464.

Mõnda aega valitses vaikus ning 1998. aastal ilmus müügisaalidesse Volkswagen New Beetle. Suurem, kaasaegsem, aga samuti silmapaistva disainiga.

2013. aastal tehti sellele mudeliuuendus ning nüüd, aastal 2019. tõmmati juhe lõplikult seinast. Sellist populaarsust, kui esimene põlvkond, uus Põrnikas kunagi ei saavutanud. Ilmselt polnud see ka VW eesmärk, sest auto ei olnud ülemäära odav.

Võib arvata, et kunagi tulevikus võetakse stiilse väikeauto nimi taas sahtlist välja, pannakse kapoti alla elektri- või muu moodne jõuallikas ning saame teha uudise, et Põrnikas on tagasi.

Seniks aga tuleb Mehhiko tehasest Volkswageneid nimega Tarek. Tegemist on Tiguanist väiksema linnamaasturiga, mis Euroopasse ilmselt ei jõua, kuna siin on selles segmendis juba T-Roc.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.