Linnamaasturid

Toyota avalikustas täna oma uue linnamaasturi Yaris Cross

Toyota Yaris Cross

Yaris Cross kasutab Toyota uusimat neljanda põlvkonna hübriidtehnoloogiat, mis on loodud perekonna suuremate mudelite 2,0- ja 2,5-liitrise mootoriga jõuallikate baasil.

Kolmesilindriline 1,5-liitrise töömahuga mootori hõõrde- ja muid mehaanilisi kadusid on oluliselt vähendatud ning kütuse põlemiskiirust optimeeritud. Tulemuseks saadi madalatel pööretel suurt pöördemomenti arendav kütusesäästlik jõuallikas.

Mootori kasutegur on 40%, ületades sellega võrreldavate omadustega diiselmootoreid, olles nii kütusesäästlik kui ka väiksema CO2 heitkogusega. Uue hübriidjõuallika tippvõimsus on 116 hobujõudu (DIN).

Saadaval ka nelikveolisena

Yaris Crossi on võimalik saada ka nelikveolisena. Elektriline nelikveosüsteem võtab mehaanilistest vähem ruumi ja on kergem, tänu millele on Yaris Cross Hybrid AWD kütusekulu ja CO2 heitkogus teistest nelikveolistest B-segmendi linnamaasturitest väiksem.

Veojõud suunatakse tagasillale paigaltvõtul ja kiirendamisel. Tavalistes sõidutingimustes töötab Yaris Cross esiveolisena, kuid haardejõu vähenemisel lülitub nelikvedu automaatselt sisse. Seda võib juhtuda näiteks märjal munakivisillutisel, tugevas vihmas, märjal või kokkusurutud lumel, kuid ka liivasel pinnal sõites.

Võrreldes Yarisega, on maastur 24 cm pikem, et rohkem siseruumi pakkuda. Põhjakõrgust on tõstetud 3 cm ning kasvanud on ka laius ja kõrgus.

Hindu veel avalikustatud ei ole, aga mudelivalikus asub see Toyota C-HR’ist allpool.  Eestis jõuab uudismudel müügile 2021. aasta suvel.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.