Luksusmaastur Toyota Century pakub Jaapani turul konkurentsi Range Roverile ja Bentley Bentaygale

Fotod: Toyota

Rubriiki toetab

Interneti teel aina rohkem kuulsust kogunud Toyota omapäraselt vanamoeline luksussedaan Century on saanud enda kõrvale ka linnamaasturi, nagu tänapäeva trend ette näeb.

Sarnaselt sedaaniga on ka Century luksusmaastur ülimalt lihtsa ja kandilise disainiga, et just taga istuvatele reisijatele jääks rohkelt ruumi. Kõrge ja sirge esiosa saab suure kroomitud iluvõre ning LED-esituled, mis mõlemad neljaks jaotatud. Sarnase disainiga on ka tagatuled.

Peamine rõhk on aga muidugi auto interjööril, kus kogu seda luksust ka päriselt nautida saab. Neljakohalise maasturi tagareas on küll vaid kaks istet, kuid need on see-eest eriti mugavad. Seljatoed saab lamamisasendisse langetada, jalatoed üles tõsta ning nautida parimat muusikat spetsiaalselt selle auto jaoks loodud helisüsteemist.

Auto põrand on täiesti sile, see lisab veelgi ruumikust, ning tagauksed avanevad 75 kraadi ulatuses, et reisijatel oleks võimalikult mugav maasturist sisse ja välja astuda. Sellele aitavad kaasa elektrilised, auto põhjast väljaulatuvad astmed.

Eespool on keskendutud rohkem professionaalsetele juhtidele. Muidugi ei puudu digitaalsed näidikud ja ka meediasüsteemi suur puutetundlik ekraan. Sõidurežiimide seas on näiteks eraldi tagumiste reisijate mugavaks sõiduks häälestatud režiim, mis seadistab vedrustuse ja ka pidurid võimalikult sujuvaks sõiduks.

Century luksusmaasturit veab edasi 3,5-liitrine V-6-hübriidajam, mis on võimas, aga samas vaikne. Manööverdamist lihtsustab nelja ratta pööramine, väiksel kiirusel väheneb nii pöörderaadius.

Toyota Century maksab umbes 157 884 eurot (25 miljonit Jaapani jeeni) ning neid müüakse vaid kohalikul Jaapani turul. Hetkel plaanitakse ehitada vaid 30 Century maasturit kuus.

Kuigi praegu on kere värvitoonide valik piiratud, on Jaapani autotootjal plaanis käivitada eksklusiivne programm, mille kaudu saavad kliendid oma Century luksusmaasturi täielikult isikupärastada, et saada endale ainulaadne sõiduk.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.