Toyota plaanib legendaarse Century luksusauto baasil teha ka maasturi

Toyota Century luksussedan. Foto: Toyota

Rubriiki toetab

Toyota toodab ainult Jaapani turule luksussedaani Century. Vaoshoitud ja retroliku disainiga sedaanist inspireerituna võib sealsele turule jõuda ka Century linnamaastur, vahendab Motor1.

Century luksussedaan on ilmselgelt üsna vähe tuntud, kuna müügil on see vaid Jaapanis. Varem V-12-mootoriga varustatud auto sai mõni aasta tagasi moodsama V-8-hübriidijõuallika, kuid uuendustest hoolimata on auto välimus siiani väga vanamoeline ja vaoshoitud.

Motor1 uudise järgi on Century ehitatud Toyota Highlanderi baasil, kuid siiski suurem kui tavaline peremaastur. Tõenäoliselt üle 5 meetri pikkune ja umbes 3-meetrise teljevahega Toyota maasturite lipulaev oleks isegi suurem ja kindlasti ka kallim kui Land Cruiser.

Kõlakate kohaselt võib maasturi jõuallikaks saada aga väiksem, 3,5-liitrine V-6-mootor. Tegu oleks siiski hübriidajamiga, mis on konfiguratsioonilt ja võimsuselt väga sarnane Lexus LC 500h või LS 500h hübriidide omaga.

Ennustatakse, et Century luksusmaasturi hind jääb vahemikku 70 600 – 106 000 eurot ehk see auto on mitmekümne tuhande euro võrra odavam kui 153 000-eurone sedaan. Turule võib auto jõuda juba selle aasta keskel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.