Linnamaasturid

Toyota RAV FOUR: nunnu ideeauto, millest sai lõpuks tavaline linnamaastur

Fotod: Toyota

Toyota RAV4 on maailma kõige populaarsem ja müüduim linnamaastur. Igast otsast mõistlik ja praktiline auto oli kontsepti faasis märksa mängulisem.

Väljaanne MotorTrend on teinud toreda ülevaate, millisena saabus RAV4 inseneride ja disainerite töölaualt näitusesaali. Nimeks oli selles RAV FOUR ning aasta 1989.

Kui esimese põlvkonna seeriamudelid jõudsid samuti tootmisesse lühikese kere ja ka lahtise katusega, siis RAV FOUR oli veelgi mängulisem. Rohkelt plastikust kaitsekatteid väljaspool, utilitaarne võrk armatuurlaual asjade hoidmiseks, sügava mustriga rehvid ja väga nunnu nägu.

RAV FOUR kandis edasi 1980ndate lõpu Jaapani autotööstuse seikluslikku vaimu. Raha oli jaapanlastel toona palju ning seega sündisid erinevad huvitavad autod, mis majanduslikult ilmselt väga tulusad ei olnud.

Ebasümmeetrilise iluvõre kõrvale on mahutatud näiteks ka vints. Auto üldine ilme jätab mulje, et sellega võiks maastikul olla päris lõbus. Müügisaalidesse jõudis aga auto, millega asfaldilt naljalt kõrvale ei pööra.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.