Linnamaasturid

Ülevaade: Shanghai autonäitusel esitletud linnamaasturid, mis ka Euroopas müügile jõuavad

Mercedes-Benz GLB ideeauto.Foto: Mercedes-Benz.

Shanghai autonäitusel esitlevad tootjad oma ideeautosid või uusi mudeleid küll suuresti sealse turu jaoks, kuid õnneks jõuavad mitmed Shanghais esitletud mudelid ka Euroopas müügile.

Eriti arvestades seda, et iga aasta kasvab nende Hiina tootjate hulk, kes teatavad plaanidest välismaa turgudele laieneda.

Kuigi mitmed tootjad vihjasid uusi mudeleid avalikustades plaanist millalgi ka “uutele turgudele laieneda”, siis keskendume praegu vaid nendele mudelitele, mille Euroopasse tulek on juba kindel.

Renault K-ZE

Foto: Renault.

Renault’ kompaktne, täiesti elektriline ja peamiselt linnasõitudeks mõeldud linnamaastur K-ZE jõuab esmalt müügile Hiinas ning tuleb seejärel müügile ka Euroopas.

Volkswagen ID Roomzz

ID Roomzz elektrilise maasturi ideeauto.Fotod: Volkswagen.

Järjekordset elektrilist linnamaasturit esitles Shanghais ka Volkswagen.

ID perekonna uusim liige Roomzz on seitsmekohaline elektrimaastur, mis jõuab küll kõigepealt müügile Hiinas ja Põhja-Ameerikas, kuid mille tulek Euroopasse on firma turundusjuhi sõnul samuti kindel.

Mercedes-Benz GLB

Mercedes-Benz GLB ideeauto.Foto: Mercedes-Benz.

Mercedese uus kompaktne linnamaastur, mida esitleti küll ideeautona, hakkab sakslase mudelivalikus täitma GLA ja GLC mudelite vahel asetsevat tühimikku.

Kompaktses, kuid laia teljevahega maasturis on seitse istekohta ning Mercedese 4Matic nelikveoga ideeauto 224-hobujõuline bensiinimootor tuleb koos 8-käigulise DCT käigukastiga.

Daimleri tegevjuhi Dieter Zetsche sõnul esitletakse tootmisversiooni GLB’st tänavu suvel.

Euroopa turule tuleb Hiina uustulnuk?

Hiina suurtootja Great Walli tütarfirma Wey hakkas luksuslikke linnamaastureid müüma vaid kahe aasta eest, kuid on tänaseks kodumaal müünud juba üle 250 000 sõiduki.

Väljaande Autocari andmetel on nüüd kindel, et Wey tuleb lähitulevikus ka Euroopa turule. Hetkel on tootja valikus ainult linnamaasturid – VV6, VV7 ning äsja Shanghais avalikustatud uus VV5, kusjuures viimasest on oodata ka täiesti elektrilist versiooni.

Wey VV5 linnamaastur.Foto: Wikipedia/Alexander Migl.

Hiina turul varieeruvad Wey mudelite hinnad 17 000 eurost 35 600 euroni. Wey Euroopa debüüti on oodata juba tänavu sügisel toimuval Frankfurdi autonäitusel.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.