Linnamaasturid

USA elektriautotootja Fisker tuleb varsti esimese mudeliga avalikkuse ette

Foto: Henrik Fisker.

Ameerika elektriautode tootja Fisker näitab 2020. aasta jaanuarikuus “tootmisvalmis prototüüpi” oma esimesest elektrimaasturist, teatas firma asutaja Henrik Fisker Twitteris.

Mees taasasutas omanimelise firma Fisker Inc. 2016. aastal. Varem oli bränd tuntud Fisker Automotive nime all ning tootis luksusklassi hübriidsedaani Fisker Karmat, mida Autogeeniusel ka Eestis kohata õnnetus. “Uue” Fiskeri siht on aga selgelt elektriautodel ning juba sel nädalal peaks avalikuks saama ka esimese mudeli nimi.

Fisker kinnitas teates ka seda, et tulevast sõidukit saab soetada ainult läbi “paindliku liisinguplaani”, mis ei vaja pikaajalist lepingut. Seni avaldatud piltidelt on näha juba tuttavaks saanud tänapäevase elektrimaasturi siluetti. Huvitavamad detailid, mida ideeauto piltidelt näha võib, on kitsad tuled ja sujuvalt langev katusejoon, mis vihjab ehk maasturi sportlikkusele.

Linnamaasturit hakatakse pakkuma nelikveolisena, üks elektrimootor mõlemal teljel. Samuti on ettevõte vihjanud eemaldatavale katusele ja lubanud esmaklassilist salongi, kust leiab nii esiklaasinäidiku kui ka “intelligentse kasutajaliidese”.

Seni nimeta Fiskeri elektrimaastur hakkab Autocari andmetel maksma alla 36 000 euro (40 000 dollari). Samasse hinnaklassi jääb ka tulevane Tesla Model Y. Tehnilisi andmeid pole veel avaldatud, kuid 80 kWh aku peaks pakkuma kuni 480 kilomeetrit sõiduulatust. Lisaks autode arendamisele töötab Fisker ka uue akutehnoloogia kallal, mis peaks tulevastel sõidukitel võimaldama terve aku täis laadida kasvõi minutiga.

Fiskeri prototüüp jõuab testimisele juba enne käesoleva aasta lõppu.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.