Linnamaasturid

USA startup plaanib täiesti uue elektrimaasturiga Teslaga konkureerima hakata

Fiskeri tulevase elektriauto esimene pilt.Foto: Fisker.

Järjekordne uustulnuk, seekord USA startup nimega Fisker Inc, avaldas plaanid uuest elektrimaasturist, mis peaks jõudma müügile millalgi 2021. aasta esimeses pooles.

Hinnalt peaks Fiskeri tulevane elektriauto jääma “alla 35 200 euro” ehk samasse hinnaklassi hiljuti avalikustatud Tesla Model Y elektrimaasturiga.

Tehnilise ja disaini poole pealt on teada, et sõiduki ninaosast leiab esivõre asemel radari ning õhu sisselaskeava. Kinnitatud on nelikvedu kahe elektrimootoriga, üks ees ja üks taga. Elektrimaasturi sõiduulatus on standardina umbes 480 kilomeetrit, mida võimaldab 80 kWh aku.

Fiskeriga sõitis ka Autogeenius

Tootja teate kohaselt võib elektrimaasturilt oodata ka eemaldatavat katust, kuna sõiduki kirjelduses on mainitud “nupuvajutusega vabas õhus viibimise” võimalust. Salongi on oodata kõrge kvaliteediga materjale ning HUD süsteemi (heads up display) ja teisigi tehnoloogilisi lahendusi.

Fisker Inc on loodud 2016. aastal ning tegu on pankrotti läinud Fisker Automotive järeltulijaga. Viimaselt mäletavad mõned lugejad ehk 2011. aastal müügile jõudnud ning tollal üpriski ainulaadset hübriidset sportautot nimega Karma, mida ka Eestis märkasime.

Hetkel pole veel kindel, kus täpselt uut elektrimaasturit tootma hakatakse, kuid täpsem info koos ametliku hinnakirjaga peaks huvilisteni jõudma enne 2019. aasta lõppu.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.