Uued Fordi mahtuniversaalid üllatavad nelikveoga

Kui sõiduautopõhised mahtautod on väljasurev liik, siis istmetega kaubikud ei paista kaduvad kuhugi. Vasakult Ford Tourneo Connecti eri varustusversioonid Titanium, Sport ja Active. Fotod: Ford

Miks ei võiks kaubikupõhine mahtuniversaal Tourneo Connect olla näiteks nelikveoline, mõtles Ford. Ja tehtud-mõeldud, nüüd ongi nii!

Fordil on kaubikute vallas tihtipeale tavatuid ideid. Näiteks tehakse suurt Transitit heast peast ja muidugi ka kundede rõõmuks nii esi-, taga- kui ka nelikveolisena. Väikest furgoonautot Ford Connect uueks looma asudes turgatas kellelgi taas sarnane idee: miks piirduda ainult esiveoga, kui maad võiksid kraapida ja autole rasketes oludes lisahoogu anda ju ka tagarattad?

Active’i natuke džiibiliku olemusega sobib nelikvedu väga hästi.

Esmalt, täpsemalt järgmisel kevadel tuleb müügile siiski Connecti istmete ja polstritega sisustatud mahtuniversaalilik versioon Tourneo Connect ning lihtne kaubik järgneb hiljem.

Kuni seitse istet

Endiselt on valikus kaks kerepikkust (Fordi keeles L1 ja L2), katus on neil ühekõrgune. Mõlemasse versiooni saab paigutada kuni seitse istet. Kahekohalisena on autodes veoseruumi vastavalt 2,6 ja 3,1 kuupmeetrit ning ruumil pikkust esimese, teise ja kolmanda istmerea taga vastavalt 191, 110 ja 32 või 226, 145 ja 63 cm.

Varustusversioonid on alates odavamast Trend, Titanium, Sport ja natuke džiibilikuks disainitud Active. Rattamõõt on kahel viimasel 17 ja Titaniumil 16 tolli (Trendil olevat lihtsalt „stiilsed“ veljed). Kõigil neil on armatuurlaua keskel puutetundlik ekraan (Trendil 8,25-, ülejäänuil 10-tollise diagonaaliga) ning 10,25-tollise kuvariga saab lisatasu eest asendada ka osutitega näidikuploki.

Armatuurlaua saab katta suurte ekraanidega ja sõitjateruumi täita vajadusel kokku­klapitavate istmetega.

Koos tolle kuvariga tuleb võimalus vaadata telefoniäpi vahendusel auto asukohta, kütusejäägi suurust, hooldusvajadust jms ning avada-lukustada uksi. Samuti lisaraha eest saab veel ka kahe tsooniga kliimaseadme, klaaskatuse ning (vaid kolmele kallimale) mugavamad esiistmed, mille istmepadi on tavalisest pikem ning ristluutuge saab neljas suunas seada elektriliselt.

Hobujõude vähevõitu

Juhiabiseadmete puudust pole samuti ning parkimisandurid ja nõlvaltstardiabigi on kohe olemas, kuid kohanev kiirushoidik, haagise tagurdusabi, liiklusmärgilugeja, automaatparkija jms kraam tuleb taas kord lisatasu eest. Esi- ja tagalaternad on valgusdioodidega ja Sportil kohaneb esitulede valgusvihk sõiduoludega automaatselt.

Kapoti alla valiti pisut ootamatu olemusega agregaadid, suhteliselt suure töömahuga, kuid samas vähe forsseeritud. Ju aitab selline seadistus hoida heite rangema kontrolli all.
Ainus bensiiniga töötav jõuallikas on 1,5-liitrine turbo-R-4, mis arendab kõigest 114 hj, kuid samas toekad 220 Nm. Tollele saab jõuülekandeks kuuekäigulise käsi- või topeltsiduriga seitsmekäigulise automaatkasti. 2-liitrised R-4-turbodiislid annavad välja 112 ja 122 hj (280 ja 320 Nm). Nõrgema saab ainult käsikastiga, võimsama puhul on valikus mõlemad ülekanded.

Ja lõpuks ka nelikveost. Selle saab vähemalt esialgu ainult koos võimsama diisli ning käsikastiga. Veel pole teada, kas automaatne täisvedu on ainult džiibiliku Active’i pärusmaa või pakutakse seda ka teistsuguse varustusega versioonidele. Küll see selgub koos hinnakirjaga uue aasta alguskuudel.

Kui keegi hakkas kahtlema silmanägemises ja mälus – nii välimus, sisustus kui ka agregaadivalik tulevad ette kuidagi tuttavad – siis jah, Connect on tõepoolest Volks­wagen Caddy sõsarmudel ning osa Fordi ja VW tarbesõidukikoostööst, mille järgmine vili on uus pikap Ranger/Amarok.

See lugu ilmus ajakirjas Autoleht nr 40, oktoober 2021

Kõik selle ajakirja lood

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.