Uuel Land Rover Defenderil on ees kolm istet ja võimsaim mootor on 400 hobujõudu

Täna Frankfurdi autonäitusel esimest korda esitletud uue põlvkonna Defenderil loojad on vaeva näinud, et selle nurgeline siluett jääks alles, kuid ilmselgelt on tegu täiesti uue maasturiga.

Frankfurdis debüteeris esialgu ainult üks traditsioonilise indeksi 110 pärinud modifikatsioon. Mõne aja pärast tuleb välja lühema teljevahega Defender 90, hiljem ka väiksema seeriaga spetsialiseeritud modifikatsioone. Kõigil Defenderitel on võimlaikult kere nurkadesse paigutatud rattad, iseloomuliku kühmuga panoraamkatus ja küljele avanev varurattaga tagaluuk.

“See on uue aja Defender, mille eripära on esile toodud ainulaadse silueti ja optimaalsete proportsioonidega, mis kõnelevad ilmekalt sellest, et tegu on tõelise maasturiga. Täiuslik nelikvedu, mille välimus ja konstruktsioon vastavad selle kutsumusele,“ ütleb Land Roveri disainijuht Gerry McGovern.

Salongis on rohkelt vihjeid eelkäijale

Uue Defenderi loojad on püüdnud auto salongis säilitada mõningaid selle eelkäijate stiilidetaile. Näiteks võib siin-seal näha kinnituspolte ja kere terasest struktuurielemente.

Peale selle on käigukang paigutatud esipaneelile ja vabanenud kohale on lisatud kolmas esiiste (sarnaselt esimese põlvkonna Land Roveri maasturitega).

Selline paigutus on võimaldanud luua ebaharilikke istmekombinatsioone: Defender 110 võib olla viie, kuue või seitsme istekohaga. Kahe istmereaga variandi pakiruumi maht on 1075 liitrit, teise istmerea seljatugede allalaskmisel on aga mahutavus üüratu – 2380 liitrit.

Defenderile spetsiaalselt loodud platvorm

Spetsiaalselt Defenderile loodud platvormi arhitektuuri kutsutakse D7x. Selle baasi moodustab kerge alumiiniumist monokokk, mis võimaldab luua kontserni ajaloo tugevaima šassii.

Selline platvorm on raammaasturi traditsioonilise konstruktsiooniga võrreldes käänamise suhtes koguni kolm korda vastupidavam ja moodustab suurepärase aluse suruõhuballoonidega sõltumatule vedrustusele või elektriajamiga versioonile.

Maastur on pidanud „üle elama“ rohkem kui 62 000 katsetust ning vedrustus ja kerekonstruktsioon on pidanud läbima Land Roveri protseduuri Extreme Event Test, milles on ette nähtud märksa suuremad koormused ja välismõjud kui standardsetes katseprogrammides tavaliselt.

Testid olid karmid

Defender läbis katsetuste käigus üle 1,2 miljoni kilomeetri ja seda ekstreemsetes tingimustes: 50kraadise kuumaga kõrbes, 40-kraadise külmaga Arktikas ja 3 kilomeetri kõrgusel Kaljumäestikus Colorado osariigis.

Sellistel tingimustel katsetati ka uhiuut neljarattaveolist juhtsüsteemi Configurable Terrain Response, mis debüteerib värskes Defenderis. See võimaldab kogenud juhil seadistada valikud, mis vastavad kõige paremini just tema sõidutingimustele ja juhtimisstiilile. Samas identifitseerib süsteem värske autojuhi jaoks parima režiimi ja pakub seda vastavalt muutuvatele tingimustele.

Uue maasturi kõrgus maapinnast võib olla seadistatud kuni 291 millimeetrini ning vedrustuse geomeetria on selline, et lähenemisnurk (approach), purunemisnurk (breakover) ja lahkumisnurk (departure) on vastavalt 38, 28 ja 40 kraadi. Defender suudab läbida 900 mm sügavuse veetõkke.

Olulised tänapäevased abimehed

Süsteemil Terrain Response 2 on ka elektrooniline veetõkke läbimise abiline.

Ühtlasi on autosse integreeritud kontserni loodud unikaalne tehnoloogia ClearSight Ground View, mis võimaldab elektrooniliste silmadega näha kapoti alla, otse esirataste vastas olevat teepinda.

Esialgu on Defender saadaval bensiini- ja diiselmootoriga, aga lähitulevikus lisandub veel laetav hübriidmootor PHEV. Samuti kaalutakse täiselektrilise Defenderi võimalust.

Tippmootor lausa 400-hobujõuline

Esimestele ostjatele pakutakse kaheliitrise töömahuga neljasilindrilist bensiinimootorit Si4 ja kolmeliitrise töömahuga kuuesilindrilist bensiinimootorit I6, mis genereerivad vastavalt 300 ja 400 hj.

Viimane komplekteeritakse niinimetatud MHEV-mootoriga, kus sisepõlemismootorile on täienduseks väikese võimsusega startergeneraator ja aku.

Diiselmootoreidki on valikus kaks: kaheliitrise töömahuga neljasilindriline SD4 ja , mis genereerivad vastavalt 200 ja 240 hj ning 430 Nm pöördemomendi. Muide, mõlema diisli kütusekulu 100 km kohta on vaid 7,6 l ja süsinikdioksiidi heide 199 g/km.

Ka puuteekraan on parem, kui margi praegustel mudelitel

Maasturis on esimest korda kasutusel uhiuus kommunikatsioonisüsteem Pivi Pro, mis on varustatud uue ülitundliku ja kiirelt reageeriva puuteekraaniga. Värskendatud tehnoloogia Software-Over-The-Air (SOTA) võimaldab kauguuendada koguni 14 erineva elektroonilise mooduliga tarkvara, laadides automaatselt alla ja installides vajalikud lisad.

Defenderil on kontserni tavapärased varustuspaketid: S, SE, HSE, First Edition, Launch Edition ja Defender X.

Ent klient saab oma komplekti isikupärastada veel nelja erineva paketiga: The Explorer, Adventure, Country ja Urban. Samuti on võimalik tellida ülimalt vastupidav kerekaitselahendus Satin Protective Film, mis kaitseb spetsiaalse kihiga värvkatet ja lakki.

Maastikuvarusse kuulub nii vints kui ka ka katusetelk

Maastike ja matkade armastajatele pakub Land Rover loomulikult kaugjuhitavat elektrivintsi, katusetelki, täispuhutavaid varjualuseid ja lisapagasi kaste.

Uus Defender tuleb müügile 128 riigis ja see vastab kõikjal rangeimatele keskkonna- ja ohutusnõuetele.

Land Rover Defenderi 90 hinnad algavad 48 550 eurost, Land Rover Defenderi 110- 54 650 eurost.

Eelmüük Land Rover Defener First ja Launch Edition on Eestis juba alanud. Esimesed autod jõuavad Eestisse aprillikuus.

Top Gear on avaldanud juba ka väga hea videoülevaate uuest Defenderist. Vaata siit.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.