Linnamaasturid

Uuendatud Discovery Sport tuleb Eestisse juba sügisel, kuid nüüd hübriidina

Uuendatud Land Rover Discovery Sport.Fotod: Land Rover.

Land Rover Discovery Sport saab uuenduskuuri käigus hübriidse jõuajami ja uue meediasüsteemi. Välimuselt sarnaneb 2020. aasta mudel veel eelmisele, kuid nüüd juba teatud erinevustega.

Uus platvorm ja uuendatud välimus

Tõusev kerejoon ja kitsenev katus on linnamaasturil endiselt alles, kuid uued LED esi- ja tagatuled ning eesmine iluvõre ja kaitseraud annavad sõidukile veelgi moodsama ilme. Land Roveri teatel on ka sõiduki proportsioone optimiseeritud, mis on ka oodatud, kuna sõidukil on nüüd uus PTA platvorm, mida kasutab ka 2020. aasta Evoque.

Tänu uuele platvormile saab nüüd Discovery Sportile lisada ka 48-voldise poolhübriidsüsteemiga (MHEV) jõuülekande, mis kogub aeglustamise ajal energiat ja talletab selle sõiduki põrandaalusesse patareisse. Alla 17 km/h kiirusega sõites lülitub mootor pidurdamisel välja ja kasutab salvestatud energiat, et kiirendades kütusekulu vähendada.

Hulgaliselt juhiabisid ja uus meediasüsteem

Uuenenud 5+2 salongis on nüüd kõigis kolmes reas uued istmed ning tänu kokkuklapitavatele ja lükatavatele istmetele on neid võimalik paigutada 24 erinevas kombinatsioonis. Salongis on uus digitaalne Touch Pro info- ja meelelahutussüsteem ning nutikas tahavaatepeegel, mis nupuvajutusega videoekraaniks muutub. Sellelt tahavaate-ekraanilt on siis võimalik veelgi selgemalt sõiduki taga toimuvat näha.

Kaameraid on Discovery Sportil veelgi: Ground View tehnoloogia näitab kaamerapildis sõiduki juhile 180-kraadist vaadet linnamaasturi esiosa all toimuvast ja on abiks just kõrgete äärekivide vahel ja ebatasasel maastikul liikudes.

Uuenenud Discovery Sport saab tootja andmetel muretult hakkama 60 cm sügavuses vees ja selle teise põlvkonna Active Driveline Terrain Response tuvastab maastikul sõites automaatselt pinnase ning reguleerib väänet vastavalt sõidutingimustele. Advanced Two Assist juhiabisüsteem peaks aga kuni 2500-kilose haagisega tagurdamise senisest veelgi turvalisemaks muutma.

Kõikidel Discovery Sport mudelitel on baasvarustuses tagurduskaamera ning juhiabisüsteemide komplekt, mis sisaldab isekohanduvat kiirushoidikut koos sõiduraja- ja pikivahehoidjaga. Samuti on olemas autonoomne hädapirudus ja juhi jälgimismonitor.

Esimesed uued Discovery Sport mudelid saabuvad Eestisse sel sügisel.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.