Uuenenud Volkswagen Touareg toob moodsat tehnoloogiat ja rohkem mugavust

Fotod: Volkswagen

Rubriiki toetab

Volkswagen uuendab Touaregi kolmandat põlvkonda ulatuslike täiustustega nii auto välimuse ja interjööri osas kui ka mehhaaniliste uuendustega auto kere all. Uuendatud linnamaasturi eelmüük algab Eestis juba järgmisel kuul.

Uus Touareg on esimene Volkswageni mudel, millel on uued HD LED maatriks esituled. Enam kui 38 000 interaktiivset leedi projitseerivad valgusvaiba täpselt sõidujoonele ning valgustavad teed täpsemini kui varasem tehnoloogia.

Uuendatud Touareg on äratuntav tänu uuele esi- ja tagatulede disainile. Tagaosa disainis paistab nüüd silma katkematu horisontaalne tagatulede leedriba koos sellesse seotud punaselt valgustatud  Volkswageni embleemiga. Varem oli margi valgustatud  embleemi kasutamine lubatud ainult Hiina ja USA turgudel.

Volkswagen on täiustanud Touaregi vedrustust. Sõltuvalt mudeliversioonist on Touareg saadaval uute vedrustustehnoloogiatega, nagu aktiivne kaldumist kompenseeriv süsteem ja kõigi rataste roolimine.

Uue Touaregi põhivarustuses on sõitjateruumi lahendus, mis on nimeks saanud „Innovision Cockpit“. See koosneb digitaalsest juhialast „Digital Cockpit” ja kõrgema klassi info- ja meelelahutussüsteemist „Discover Pro Max”.

„Innovision Cockpiti“ mitmed funktsioonid nagu sõidureapõhine navigeerimine ja kõrgresolutsiooniga HD kaart koos andmetega on kohandatud uue mudeli jaoks. Lisaks on USB-C ühendused nüüd 45-vatise laadimisvõimekusega, varasema 15 vati asemel, tänu millele saab märgatavalt kiiremini laadida elektroonikaseadmeid.

Uuel Touaregil on valikus viis jõuajamit. Lisaks turboga bensiinimootorile on valikus kaks turboga diiseljõuallikat ja kaks pistikhübriidi. Kõik jõuallikad on paaris põhivarutusse kuuluva 8-käigulise automaatkäigukastiga ning 4MOTION pideva nelikveosüsteemiga.

Mudelirivi tippmudel Touareg R eHybrid on kõige võimsama jõuajamiga: V-6 bensiinimootor koos elektriajamiga arendab süsteemi koguvõimsuseks 340 kW (462 hj).

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.