Linnamaasturid

Uuenes Peugeot kõige suurem linnamaastur 5008, lisandus öönägemise funktsioon

Peugeot uuendab sel aastal ka 2017. aastal turule toodud 7-kohalist 5008 linnamaasturit.

Uuenenud linnamaasturit iseloomustab ümberkujundatud esiosa, uued LED esi- ja tagatuled ning uued kerevärvid. Turvalisust ja mugavust lisavad ka uuenenud juhiabisüsteemid.

Raamita iluvõre ulatub esitulede alla ning ühendab omavahel auto esiosa kujunduselemendid. Standardvarustusest alates on mudel varustatud LED-esituledega, tippvarustuses mudelil on kõrgtehnoloogilised kurvivalgustuse funktsiooniga täis-LED esituled, mis laiendavad ja optimeerivad nähtavust kiirusel kuni 90 km/h.

Uuendusena väärib äramärkimist “Foggy Mode” funktsioon, kus udutuled on integreeritud esituledesse.

Järgmise põlvkonna tehnoloogia ja uuenenud varustusastmed

Nii nagu hiljuti tutvustatud Peugeot 3008 linnamaasturis, on ka 5008 varustatud uue i-Cockpit´ga ühes 10-tollise HD puuteekraaniga. Juhi ees oleval 12,3-tollisel digitaalsel näidikuteplokil kuvatav info on täielikult kohandatav ja konfigureeritav ning uuenenud ekraanitehnoloogia tagab silmasõbralikuma loetavuse.

Uueneb ka varustusastmete struktuur, kus kolm põhivarustusastet ning kolm neid täiustavat paketti annavad võimaluse varustustaset mitmekesistada ja personaliseerida ilma kogu paketti muutmata.

Sarnaselt 3008-le on ka 5008 varustatud omas segmendis ainulaadse Night Vision öövaatlusfunktsiooniga, mis võimaldab nii jalakäijate kui ka loomade tuvastamise pimedas või piiratud nähtavuse korral. Süsteemi tööulatus alates 200 kuni 250 m kaugtuledest ning hoiatav infrapunavaade liikuvatest objektidest kuvatakse juhile digitaalsel näidikutepaneelil.

Lisavarustuse nimekirjas on saadaval ka uue põlvkonna automaatne hädapidurdussüsteem, mis tuvastab jalakäijad ja jalgrattureid ning hoiatab kokkupõrkeohu eest ning kiiruspiirangute ja liiklusmärkide laiendatud äratundmine (STOP, ühesuunaline liiklus, möödasõidu keeld jne).

Võimsad ja säästlikud mootorid

Uue Peugeot 5008 3-silindrilised bensiinimootorid on töömahuga 1,2 liitrit ja 130 hj ning saadaval 6-käigulise manuaali või 8-käiguline automaatkäigukastiga. Jõulisemalt paneb linnamaasturi liikuma 1,6-liitrine ja 4-silindriline PureTech bensiinimootor koos 180 hj ja 8-käigulise automaatkäigukastiga.

4-silindrilistest diiselmootoritest on valikus samuti nii 6-käiguline manuaal kui ka 8-käiguline automaat koos 130 hobujõu ning 1,5 liitrise töömahuga. Võimsam, 2-liitrine ja 4-silindriline BlueHDi diiselmootor on saadaval 180 hobujõulisena ning automaatkäigukastiga.

Istmeid saab moduleerida

Uue linnamaasturi lisapikkus pakub optimaalset ruumikust mitmeid siseruumi konfiguratsioone. Näiteks kolm identset, eraldi reguleeritavat ning kokkuklapitavat istet teises istmereas koos ISOFIX kinnitustega, kaks iseseisvat, kokkuklapitavat ja eemaldatavat istet kolmandas reas

Vastavalt istmete seadistamisele varieerub pakiruumimaht 780 liitrist 1940 liitrini.

Uus linnamaastur PEUGEOT 5008 jõuab Baltikumi turule 2020. aasta lõpus.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.