Linnamaasturid

Uus Cadillac Escalade: OLED-ekraanid, 36 kõlarit ja diiselmootor

Kuna Detroidi autonäitus jääb ära, siis sihtis Cadillac oma lipulaeva avalikustamise Oscarite nädalale. VIPid, luksus, hiidmaasturid – see on täpselt Escalade’i näitamiseks sobiv hetk.

Nagu piltidelt näha, siis Escalade on läinud populaarse hiidesivõrede trendiga kaasa ja keeranud sinna veel mõne vindi peale. Koos stangega moodustab see korraliku seina mõõtu koosluse.

Mootoriks on 6,2-liitrine V8 bensiinimootor, aga esmakordselt saab tellida ka 3-liitrist R6 diiselmootorit. Cadillaci inseneride sõnul on see niivõrd rafineeritud, sobib Escalade’i olemusega ideaalselt.

Kolmandas reas veel rohkem ruumi

Vedrustuses kasutatakse sõltumatut tagavedrustust, mis annab kolmandas istmereas lausa 26 cm rohkem jalaruumi! Lisavarustuses on nii õhkvedrustuse võimalus kui ka uue põlvkonna mageneetilised amordid.

Suur samm edasi on astutud salongis ja lõpuks ometi on roolisambalt kadunud hiiglaslik kole käiguvalits, mis jättis luksusmaasturis väga kohatu mulje. Asendunud on see tavalise väikse valitsaga keskkonsoolis, nagu Cadillaci sõiduautodel.

Väga oluline edasiminek on ekraanide osas, kus esmakordselt on autos kasutatud nõgusaid OLED-ekraane. Kolm erinevas suuruses ekraani peaks olema ülikõrge kvaliteediga, just nagu tänapäevased telefoniekraanid.

36 kõlarit ja helistsoonid

Interjööri värvide osas on loomulikult palju valikuid, aga võimalik on valida ka istmed, kus kasutatakse nii nahka kui ka kangast. Esitlusel oli see jätnud kõige soliidsema mulje.

Märkimisväärne on ka helisüsteem, kus juba standardvarustuses on 19 kõlariga AKG versioon, tipneb aga 36-kõlariga “Studio Preference” helisüsteemiga. Väidetavalt on seal võimalik seada heli nii täpselt, et näiteks tagaistuja saab vaikuses magada, aga juhil muusika mängib.

Muidugi on autol uuema põlvkonna isejuhtimisfunktsioonid, haagisevedamise abid ning ka elektrooniline diferentsiaal, mis võiks aidata maastikul. Kui keegi sellega kunagi sinna läheb.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.