Uus Ford Ranger Raptor saab ka Euroopas V-6 turbomootori ja pea 300 hj

Fotod: Ford

Fordi Raptor-nimelised kastikad on Põhja-Ameerikas aastatega populaarsust kogunud ja seda sama on natuke näha ka kohalikus automaastikus. Suvel müügile saabuv uus Ranger Raptori põlvkond saab lõpuks võimsama bensiinimootori.

Esimene Raptor mudel, mis ametlikult Eestis müügile jõudis oli Ranger Raptor kastikas, 2-liitrise diiselmootoriga. Kuigi Ranger täitis oma rolli perfektselt olles alati natuke pöörasem, kui konkurendid, oli ka meie testi ajal kuklas küsimus – mis siis, kui see oleks suurema bensiinimootoriga?

Sellel aastal saame vastuse. Sest uus Ranger Raptor jõuab suvel turule 3-liitrise, kahe turboga V-6 EcoBoost jõuallikaga. Tootes 288 hj ja 491 Nm on see küll 9 Nm jagu nõrgem, kuid korralikud 75 hj võimsam. Kindlasti mängib ka oma rolli käredam V-6 mootori heli, mis jätab 2-liitrise diisli täielikult varju.

Tagasihoidlikumatele huvilistele saab tuleval aastal osta uue Ranger Raptori ka sama 2-liitrise EcoBlue diiselmootoriga. Kuid Raptori pick-up ja tagasihoidlikkus ei sobi meie arvates kuidagi kokku.

Väidetavalt on Ford Performance just V-6’e heli tõsiselt ettevõtnud, veetes aega palju aega laboris testides ja seadistades Ranger Raptori suurema mootori helilist poolt täpselt nii karmiks kui vaja.

Õnneks ei pea alati aga naabreid üles ajama. Sarnaselt Mustangile on ka Ranger Raptoril vaikne sõidurežiim, mis väldib liigset tähelepanu. Normal, Sport ja Baja sõidurežiimid on samuti valikus, millest viimane on ennekõike mõeldud karmimaks maastikusõiduks.

Sarnaselt eelmisele Ranger Raptorile ja ka teistele USA Raptor mudelitele on jõuallikas vaid üks osa võrrandist. Palju muudatusi on tehtud ka veermikus, lisades tugevust ja vastupidavust karmidele sõidutingimustele.

Kaks korda suurem esiotsa põhjakaitse kui eelneval põlvkonnal, kõrgem ja eraldi Raptor mudelil kasutatav Fox vedrustus ning lukustatavad diferentsiaalid esi- ja tagateljel võimaldavad kastikal toime tulla kõigega, mis ette võiks sattuda.

Visuaalselt saab Ranger Raptor juba tuntuks saanud hiigelsuure FORD kirjaga esivõre, laiendatud rattakoopad ja 17-tollised veljed koos off-road rehvidega. Interjööris leiab oranže detaile ja õmblusi, mis on “hävituslennukitest inspireeritud” ja roolil asetsevad käiguvahetuslapatsid on tehtud magneesiumist.

Ford Performance programmijuht Justin Capicchiano kommenteeris uut Ranger Raptorit Autocarile järgnevalt: “Parim viis Ranger Raptori evolutsiooni kirjeldamiseks oleks mõelda eelmise põlvkonna kastikast kui ST mudelist ja uuest Raptorist kui korralikust, karmist RS mudelist.”

Uus Ford Ranger Raptor jõuab müügile tänavu suvel. Hindu pole saabuva mudeli puhul hetkel veel avaldatud, kuid näiteks algab eelmine Ranger Raptor 51 900 eurost.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.