Linnamaasturid

Uus hübriidne Discovery Sport jõuab Eestis juba oktoobris müügile

Fotod: Geenius.

Eile esitleti Eestis uut Land Roveri uut Discovery Sport linnamaasturit, mis on nüüd ehitatud uuele platvormile ning saanud endale lisaks visuaalsetele uuendustele ka elektriajami.

Tootja enimmüüdud mudelit pakutakse ka uuel mudeliaastal 5- ja 7-kohalisena ning on nüüd ehitatud PTA platvormile, millel põhineb ka uus Range Rover Evoque. Uus platvorm võimaldab ka Discovery Spordile 48V hübriidajami lisamist. Ka mitmed teised uuendused on juba Evoque’ilt tuttavad.

Ainuke hübriidajamita uus Discovery Sport on esiveoline 150-hobujõuline diiselmootoriga variant, mida pakutakse kuuekäigulise manuaalkastiga. Kõik teised versioonid tulevad juba nelikveoga ja üheksakäigulise ZF automaatkastiga, mis peaks kütusekulu 2% võrra vähendama.

Nelikveolistel mudelitel on olemas ka Driveline Disconnect süsteem, mis võimaldab rahulikult sõites ainult esiveolisena sõita. Saadaval on ka nutikas tahavaatepeegel, mis kuvab videoekraani abil kõik sõiduki taga toimuva hoolimata sellest, kas sõidukis on palju reisijaid või mahukaid esemeid. Evoque’ilt on tuttav ka Ground View tehnoloogia, mille abil saab juht 180-kraadise vaate sõiduki alla, muutes sedasi kapoti nö läbipaistvaks.

Kõikidel mudelitel on standardvalikus tagurduskaamera ja juhiabisüsteemid: isekohanduv kiirushoidik koos rooliabiga, sõidurajahoidik, autonoomne hädapidur ja juhi valvsuse jälgimissüsteem.

Uus Discovery Sport on Eestis saadaval oktoobri algusest. Sõiduki hind algab 42 360 eurost.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.