Linnamaasturid

Uus Kia Niro: värske disain ja tuttavad hübriid- ning elektriajamid

Fotod: Kia

Kia avaldas oma kodumaa pealinna Souli autonäitusel Niro linnamaasturi teise põlvkonna. Sarnaselt eelmise generatsiooniga saab Niro ökonoomsed hübriid ja elektrilised variandid.

Peamine uuendus on ilmselgelt uus, peaaegu, et futuristlik välimus. Kahe tooniga värvilahendus ja jäme, tagumine C-piilar on linnamaasturi silmatorkavamad omadused. Kia sõnul on välimus ja selle aerodünaamika palju efektiivsem.

Jõuallikatest tehnilisi detaile pole Kia veel avaldanud. On aga teada, et saadaval on hübriid, pistikhübriid ja ka täiselektriline variant – sarnaselt eelkäijaga. Tõenäoliselt on enamus jõuallikaid edasiarendus eelmise põlvkonna Nirol kasutusel olnud lahendustest.

Tähtis on märkida, et Niro ei jaga EV-nime ega platvormi Kia uute elektriautodega nagu EV6. Ilmselt seetõttu, et Niro on jõuallikate mõttes saadaval mitmes eri konfiguratsioonis.

Interjööris on kasutatud palju taaskasutatud ja looduslikke materjale. Laekattes kasutatakse näiteks taastöödeldud tapeeti, istmekatted kasutavad osaliselt eukalüptilehtede kiude. Muidugi on uuendatud ka interjööris leiduvat elektroonikat, tuues Niro samale tasemele konkurentidega.

Lähikuudel peaks Kia avaldama rohkem detaile uuest Nirost ja täpsema ajakava mudeli turule jõudmisest järgmise aasta jooksul.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.