Linnamaasturid

Uus Lamborghini Urus Performante jõudis Tallinnasse kaasas 666 hobujõudu

Fotod: Marko Lõhmus

Mullu augustis avalikkuse ette toodud uus Urus Performante jõudis veebruari alguses Eestisse. Eksklusiivsel esitlusel tutvustatud superlinnamaastur on eelkäijast sportlikum, võimsam ning uuendatud disainiga.

Profiilis rõhutavad Urus Performante madalust etteulatuv esiosa ning tagatiib ja kaitseraud,
mis suurendavad sõiduki üldpikkust 25 millimeetri võrra. Süsinikkiust tagaspoiler on inspireeritud mudelist Aventador SVJ ja suurendab alla suunatud jõudu.

Performante võimsust kasvatati 16 hobujõu võrra 666 hobujõuni ja massi vähendati 47 kilogrammi. Tulemuseks on klassi parim võimsuse ja kaalu suhe: 3,2 kilogrammi hobujõu kohta. Urus Performante kiirendab nullist “sajani” 3,3 sekundiga ning pidurdab 100 kilomeetrilt tunnis seismajäämiseni 32,9 meetriga.

Lamborghini maasturi tippkiirus on 306 kilomeetrit tunnis. Parandatud on ka aerodünaamilist tõhusust ja surujõud on suurenenud 8 protsendi võrra. Pöördemomendi (850 Nm) jaotust on uue diferentsiaaliga optimeeritud.

Urus Performante on varustatud uue sõidurežiimiga RALLY, mis tõstab superlinnamaasturi sportlikkuse uuele tasemele. Ülejuhitavust täiendavad stabiliseerimis- ja vedrustussüsteemid, mis on raskemal ja ekstreemsemal pinnasel optimeeritud terasvedrude jaoks.

Urus Performantega on võimalik lähemalt tutvuda Lamborghini Tallinna esinduses.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.