Linnamaasturid

Uus Range Rover Sport avalikustati riskantse kaskadööritriki käigus

Uus Range Rover Sport ronis ülemaailmse debüüdi raames Islandil üle maailma suurima omataolise Karahnjukari tammi, pistes samal ajal rinda 750 tonni minutis langevate veevoogudega. Kriitilistel hetkedel haarduvuse kadumine tähendanuks tootja sõnul uue sportliku linnamaasturi roolis istunud James Bondi ametlikule kaskadöörile Jessica Hawkinsile 90-meetrist langust tammi ülevoolukanali põhja.

Vägitükk jõudis esmakordselt avalikkuse ette Gaydonis asuvas Jaguar Land Roveri tootmiskeskuses toimunud esitlusüritusel. Erinevate väljakutsete läbimine tundub Range Rover Sporti spetsialiteediks saama, sest varasemate saavutuste hulka kuulub mäkketõus Pikes Peakil, esimene registreeritud tühja kõrbe ületamine ja esimene tõus Hiina Taevaväravani.

113 km elektri jõul

Uus Range Rover Sport on ehitatud Land Roveri MLA-Flex platvormile ning jõuallikate sekka kuuluvad ka kaks kuuesilindrilist Electric Hybrid pistikhübriidi, mis suudavad vaid elektri jõul läbida kuni 113 km. Uus 530-hobujõuline V-8 suudab linnamaasturi Dynamic Launch režiimis nullist sajani viia vaid 4,5 sekundiga. Muidugi on valikus ka kerghübriidid ning Ingenium diiselmootorid. Alates 2024. aastast lisandub valikusse ka täiselektriline variant.

Uus Range Rover Sport on saadaval S, SE, HSE ja Autobiography varustustasemetel ning uue mudeli esimese tootmisaasta jooksul on võimalik otsustada ka eksklusiivse First Edition eriversiooni kasuks.

Uudsete tehniliste lahenduste hulka kuulub Dynamic Response Pro – 48voldine elektrooniline veeremise kontrollsüsteem, mis on võimeline rakendama igale teljele kuni 1400 Nm pöördemomenti. Nelikroolimissüsteem aitab parandada manööverdusvõimet madalatel kiirustel ning pakub suurtel kiirustel paremat stabiilsust.

Igale uuele Range Rover Sportile paigaldatav dünaamiline õhkvedrustus sisaldab nüüd esmakordselt muudetava mahuga õhkvedrusid. Nutikas süsteem suudab õhkpatjade rõhku jooksvalt kohandada, et pakkuda igal ajal traditsioonilist Range Roveri mugavust koos Range Rover Sportilt oodatava dünaamilisusega.

Meediasüsteem õpib juhti tundma

Pivo Pro meelelahutussüsteemi südameks on armatuurlaua keskele paigutatud 13,1-tolline haptilise tagasisidega puuteekraan, mille nutikas süsteem õpib ka juhi eelistusi ja valikuid aja jooksul tundma, kohandades reisijateruumi just selliseks, nagu juht seda soovib.

Uues mudelis pakutav Meridian Signature Sound System on kõige arenenum ja võimsam helisüsteem, mida on kunagi Range Rover Sportis pakutud. Kuni 29 kõlarist koosnev süsteem, mille hulka kuuluvad ka neli peatugedesse paigaldatud kõlarit, loob kuni nelja reisija jaoks isiklikud helitsoonid. Olulist rolli mängib ka järgmise põlvkonna aktiivne mürasummutussüsteem, mis vähendab märkimisväärselt salongimüra.

Uues mudelis teeb oma debüüdi ka off-road püsikiirusehoidja, mis tagab teeolusid arvestades sujuva ja püsiva kulgemise. Juhid saavad valida nelja erineva mugavusastme vahel ning süsteem määrab vastavalt sellele sõiduki kiiruse, võimaldades juhil täielikult roolimisele keskenduda.

Tellimusi hakatakse vastu võtma mai lõpus ning esimesed sõidukid jõuavad Balti riikidesse sügisel. Uue Range Rover Sporti hind algab 97 300 eurost. Kalleima baashinnaga stardib First Edition V-8 mootoriga versioon 148 600 eurost ning sellele järgneb napilt 510-hobujõuline pistikhübriid 148 250 euroga.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.