Linnamaasturid

Uus Subaru Outback sai turvalisuse eest mitu läbi aegade kõrgeimat NCAP testitulemus

Fotod: Karl-Erik Idasaar

Rubriiki toetab

Uus Subaru Outback sai 2021. aasta Euroopa uute sõidukite hindamise programmi koondhinnangus maksimaalsed viis tärni ning seni kõrgeima punktisumma nii ohutusabisüsteemide kui ka vähekaitstud liiklejate osas. Samuti sai Outback suurte pereautode klassis parimad tulemused laste ohutuse eest.

• ohutusabisüsteemide katses sai Subaru EyeSight juhiabisüsteem kõigi aegade kõrgeima punktisumma (95% võimalikust maksimumist). Eestis müüdavate autode seas järgnevad Volkswagen ID.4 (85%) ja Škoda Enyaq (82%).
• kõrgeim tulemus vähekaitstud liiklejate suhtes (84% võimalikust maksimumist). Taas järgnevad ID.4 (76%) ja Enyaq (74%).
• parim tulemus laste ohutuses suurte pereautode klassis (89% võimalikust maksimumist). Sama 89% tõstab Outbacki ka üldarvestuses viie parema sekka, kellel kõigil on sama tulemus (ID.4, Enyaq, Q4 e-tron ja Polestar 2).

Juba baasvarustuses enamik olemas

Uue Outbacki põhivarustusse kuulub Subaru uusima põlvkonna juhiabisüsteem EyeSight, mis stereokaamerate abil aitab kokkupõrkeid vältida. Outbacki turvavarustuse komplekt on rikkalik juba baastasemelt alates.

Sinna kuuluvad muu hulgas kohanduv kiirushoidik koos sõiduraja keskel püsimise funktsiooniga, autonoomne roolimissüsteem õnnetuse vältimiseks, liiklusmärkide tuvastussüsteem koos intelligentse kiiruspiirajaga, sõidurajalt kõrvalekaldumise hoiatussüsteem koos vibreeriva rooliga, sõidurajalt kõrvalekaldumise vältimise süsteem (tuvastab ka eraldusjooni, nagu muru ja teeserv), kokkupõrget ennetav pidurdussüsteem koos ristmikel kokkupõrke vältimise abiga, automaatne tagurdamispidur, tagant läheneva sõiduki tuvastamise süsteem, tagaistme kontrollimise meeldetuletus ja pimealasid vähendav Multi-View-kaamerasüsteem.

Lisaks kuulub uue Outbacki põhivarustusse ka Subaru näotuvastustehnoloogial põhinev juhijälgimise süsteem, mis hoiatab juhti kui see on väsinud või hajevil.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.