Vaata, milline tuleb Mazda esimene elektriline linnamaastur

Rubriiki toetab

Mazda MX-30 elektrilise linnamaasturi debüüt toimus Tokyo autonäitusel.

Mazdad on tuntud oma hea dünaamika ja sõiduelamuse poolest. Sama trendi kavatsevad nad jätkata ka elektrilises tulevikus MX-30 kompaktse linnamaasturiga.

Numbrite järgi ei paku MX-30 just kõige tugevamat konkurentsi. Elektrimootor toodab 143 hj (103 kW) ja 264 Nm ning 35,5 kWh suuruse akuga on sõiduulatus 210 km. Võrdluseks ületavad tänapäeval sarnaste mõõtmetega elektriautod valdavalt 300 km sõiduulatuse.

Suuremate, näiteks 95 kWh, akude kasutamine on Mazda andmetel pikemas perspektiivis suurema õhusaastega, kui pidada silmas nii auto tootmist kui ka kasutusaja vältel aku laadimist. Tähtis on see, et MX-30 sõduulatus ületab keskmise linnaauto vajaliku päevase kilometraaži.

Sõiduulatuse teemal jätkates kavatseb Mazda siiski natuke suurema nõudmisega klientidele vastu tulla. Pärast MX-30 müügile jõudmist plaanib Mazda lisada ka rootormootoriga range extender mudeli. Antud mudelivariandiga saaks bensiinimootori abil akut laadida, pikendades sõiduulatust.

Peale loodussõbralikkuse on teine Mazda prioriteet MX-30-ga just sõiduelamus. Omadus, mis on Mazda sõnul paljute autotootjate poolt unstusse jäänud jahtides võimalikult vaikseid ja mugavaid elektriautosid.

Need kes otsivad kiiremat sõiduelamust peavad aga kahjuks pettuma. Mazda on kinnitanud, et võimsamat varianti MX-30-st hetkel plaanis pole.

Välimuselt on kõige huvitavam detail vast väikesed tagauksed, mis meenutavad Mazda RX-8 rootormootoriga sportkupeed. Lühemad tagauksed avanevad vaid pärast esiukse avamist, et kaasreisijad lihtsamalt tagumistele istmetele pääseks.

Suuruselt on MX-30 sama pikk nagu hiljuti turule jõudnud CX-30 linnamaastur. Elektriline sõiduk on aga natuke kõrgem, mis on tingitud põranda all olevast akust.

Interjööris on Mazda samuti järginud loodussõbraliku liini vältides nahka, mis on asendatud vegan lahendusega. Samuti on auto kabiinis kasutatud korki, mis on üle jäänud näiteks veinipudeli korkide valmistamisest. Seda leiab interjööri panipaikades ja ukse käepidemete peal.

Mazda MX-30 elektriline linnamaastur peaks klientideni jõudma 2021. aasta alguses. Kõik huvilised saavad telimusi esitada aga juba järgmisel suvel. Hind peaks algama umbes 35 000 eurost, kuid see leiab kinnitust samuti tuleval aastal.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.