Linnamaasturid

Vaata pilte: Volkswageni elektrilist linnamaasturit märgati testsõite tegemas

Volkswagen ID Crozz ideeauto, mis avalikustati 2017. aastal.Foto: Volkswagen.

Volkswageni järgmist elektrilist mudelit, ID.4 linnamaasturit, märgati maskeerituna testsõite tegemas, vahendab Autocar.

Piltide järgi paistab, et talvistes oludes testsõite teinud prototüüpi on üritatud erinevate detailide abil maskeerida, mille tulemusena sarnaneb maastur Opeli linnamaasturile. Hoolimata maskeeringust on prototüübi kerejooned äratuntavad juba kaks aastat tagasi avalikustatud ID Crozz ideeautolt.

ID.4 linnamaasturist peaks müügile jõudma kaks versiooni: kupeemaastur, mis sarnaneb rohkem algsele ideeautole, ja traditsioonilisema katusejoonega linnamaastur. Võrreldes 2017. aastal esitletud ideeauto liugustega, on praegusel prototüübil näha traditsioonilisi tagumisi uksi.

Elektrilist linnamaasturit hakatakse ehitama Euroopas, Hiinas ja USAs ning müügile peaks jõudma järgmise aasta keskpaigas. “Meie eesmärk on juba alates 2020. aastast müüa 100 000 elektrilist Volkswagenit aastas,” ütles Volkswagen Grupi esimees 2017. aasta ID Crozzi avalikustamisel. “Kuid see on vaid algus. 2025. aastaks võib aastane läbimüük kasvada juba kümnekordselt, miljoni sõidukini.”

Mõõtude poolest sarnaneb vähemalt ID Crozz ideeauto 5- ja 7-kohalisele Tiguani linnamaasturile. Vaata pilte maskeeritud ID 4 maasturi prototüübist siit!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.