Rubriigi toob sinuni 

Video: Audi über-maastur möödub Nürburgringil nobedatest luukpäradest kui muuseas

Seat Leon Cupra (ilmselt), eri vanuses Mini Cooper S-id, uusim Volkswagen Golf GTI ja isegi Porsche 911 Carrera (4? S? 4S?). Kõik need autod jäävad YouTube’i üles laaditud videos Nürburgringil 2,3 tonni kaaluva maasturi Audi SQ7 TDI selja taha.

Audi Q7 sportversioon pole muidugi mingi keskpärane sõiduriist. Selle südameks on väga eriline neljaliitrine V8-diiselmootor, millel on kaks harjumuspärast (loe: väljalaskegaasidel töötavat) turbot ja lisaks veel ka elektriline laadur EPC, mis hoolitseb mootori jõudluse eest madalatel pööretel. SQ7 TDI on üldse esimene säärase laaduriga tänavasõiduauto.

Audi über-maastur arendab 320 kilovatti (435 hobujõudu) ning pakub juba alates 1000 pöördest minutis 900-njuutonmeetrist väändemomenti. Nullist sajani paiskub see 4,8 sekundiga. Loomulikult on SQ7-le antud ka veermik ja pidurid, mis kogu selle vägevusega toime tulevad. Muu hulgas on sel nelikroolimine.

Videole jäänud SQ7 juht on ilmselgelt suurte kogemustega ja tunneb rada hästi, ent sellele vaatamata on muljet avaldav, millise kergusega rampraske ja kõrge Audi kurikuulsalt tehnilisel rajal nobedatest luukpäradest möödub. Nürburgringil sõitmiseks renditavad Suzuki Swift Spordid kaovad tahavaatepeeglist kui muuseas.

SQ7 TDI rehvid ei ole ole küll nõnda kõrge profiiliga kui tavalisel maasturil (“jalavarjude” mõõt on 285/45 R20), ent videost on siiski näha, kuidas selle juht ei põe kõrge autoga äärekive rünnata (vaata vasakkurvi läbimist 3:10 pealt). Kuivõrd hävitavalt kiire ring 20,8 kilomeetri pikkusel rajal, millel võib kokku lugeda üle 150 kurvi, 2,3 tonni kandvatele rehvidele mõjus ning mis see rahasse ümber arvutatuna teeb, ei taha eriti mõeldagi.

Kui teil tekkis küsimus, mis Audi SQ7 TDI maksab, siis võtke teadmiseks, et selle letihind algab 95 300 eurost.

Muide, YouTube’is on vaatamiseks ka kahe aasta tagune video sellest, kuidas toona alles katsetamisjärgus olnud SQ7 TDI samal rajal avarii teeb. Masin vajub tuntud Karusselli kurvis kaldest välja ja põrutab vastu rajapiiret sellise jõuga, et esirattad kerkivad maast lahti.

SQ7 kiire liikumise jäädvustanud sõitja, kes varjub YouTube’is kasutajanime xthilox taha, kihutab Nürburgringil oma kõvasti kiiremaks ehitatud Seat Leon Cupraga regulaarselt ning lasi maasturi meelega mööda, et toimuvat “esireast” jälgida. Hiljuti laadis xthilox üles video oma seni kõige napimast pääsemisest, kui rajale sattunud õli tekitas ahelavarii.