Linnamaasturid

Video: kolm väsinud luksussedaani maastikurajal ehk kas on ikka seda uut linnamaasturit vaja?

Kuvatõmmis: YouTube, Carwow

Populaarne YouTube’i kanal Carwow soovis teada saada, mis on soodsaim variant nautida natukene luksust ja samal ajal läbida ka maastikurada. Osteti kolm 2000ndate alguse luksussedaani, viidi need takistusrajale ja seiklused algasidki.

Carwow valituks autodeks oli 2001. a. BMW 735i, 2000. a. Lexus LS 430 ja 2000. a. Mercedes-Benz S320. Esimesel kahel sõidukil peitus kapoti all suur V-8 bensiinimootor, kui Mercedes-Benz pidi läbi ajama R-6 diisel jõuallikaga.

Lisaks juba üsna sümpaatsele vanusele, olid ka kõikide sedaanide hinnad üsnagi taskukohased. Iga auto maksis kuni 1000 briti naelsterlingit (umbes 1165 eurot). Seega polnud autot ilmselgelt kõige paremas seisukorras, mis kohal tuligi kasuks video esitaja Mat Watsoni teooria: parim auto maastikul sõitmiseks on odav auto, kuna siis ei lähe väga korda, kas sõiduk saab viga või mitte.

Tõestamaks, et luksuslikus autos maastikusõidu nautimiseks ei pea välja käima üle 100 000 euro, et endale viimane Range Rover osta, läbisid kõik kolm sedaani mitmeid takistusi. Vaata, kuidas autod maastikurajal toime tulid allolevast videost:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.