Linnamaasturid

Video: Kuidas tuua jõulukuusk koju pea 300 km/h kiirusega?

Kuvatõmmis: YouTube, Hennessey Performance.

Pühade puhul otsustas kuulus USA tuuningfirma Hennessey Performance pakkuda midagi praktilisemat kui jaburate võimsusnumbritega muskelautod. Järgneb video tõenäoliselt ühest kiiremast viisist jõulukuuse transportimiseks.

Jeep Grand Cherokee Trackhawk on teatavasti võimsaim sisepõlemismootoriga linnamaastur, mida margi esindusest osta saab. Kapoti all müriseb ülelaadimisega V8 mootor nimega Hellcat, millel on 717 hj.

Hennessey Performance arvab muidugi, et saaks rohkem. Seepärast pakuvad nad Grand Cherokee Trackhawkile tuuningpaketti, mis tõstab võimsuse 1000 hobujõuni. Täpselt sellist maasturit kasutasid nad, et testida tippkiirust olukorras, kus auto katusele on kinnitatud jõulupuu.

Kui tavalisel Grand Cherokee Trackhawkil on tippkiirus 290 km/h (180 mph), siis suutis tuunitud 1000-hobujõuline linnamaastur saavutada 291 km tunnikiiruse, samal ajal jõulukuuske transportides.

Ei tasu unustada, et Eestis on siiani üks Jeep Grand Cherokee Trackhawk müügis. Seda küll standard võimsusega – “pelgalt” 717 hobujõuga.

Vaata videot eriti kiiresti jõulukuuse transpordist siit:

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.