Linnamaasturid

Vietnamist on tulemas Pininfarina disainiga elektrilised linnamaasturid

Fotod: Vinfast

Rubriiki toetab

Umbes kolm ja pool aastat tagasi nägime esimest korda Vinfasti saabuvat linnamaasturit, mis oli toona vaid virtuaalse mudelina eksisteeriv. Nüüdseks on lisandunud ka teine sõiduk ja plaan siseneda ka Euroopa turule.

VF 8 ja VF 9 linnamaasturid, millest viimane on suurem, 7-kohaline, on väidetavalt inspireeritud sportautodest. Koostöös Itaalia disainimajaga Pininfarina on Vietnami autotootja hoolitsenud, et elektriautod oleks samas nii ökonoomse aerodünaamikaga ja ka atraktiivsed.

Mõlemad mudelid saavad kahe elektrimootoriga, nelikveolise elektriajami. Võimsus küündib 408-hobujõuni ja vaid kompaktsema VF 8 linnamaasturi kiirendusaeg “sajani” on teada, mis kestab 5,5 sekundit.

Sõiduulatus on aga suuremal VF 9 maasturil kindlalt parem 550 kilomeetriga. Pisem elektrimaastur peab akusid laadima 46 kilomeetri jagu varem. Laadimiskiiruse infot pole Vinfast hetkel jaganud kummagi sõiduki kohta.

Interjöörist leiab mõlemal autol muidugi suure, 15,6-tollise, puutetundliku meediasüsteemi ekraani. Tänapäeva trendi kohaselt ei leia auto seest kahjuks eriti palju füüsilisi nuppe ja materjalide valikust puudub nahk, et vähendada mõju keskkonnale.

Vinfast VF 8 alghind saab Euroopas olema 43 450 eurot ja suurema VF 9 eest peab välja käima vähemalt 58 650 eurot. Esimesed Euroopa riigid, kuhu Vinfasti elektrilised linnamaasturid jõuavad, on Saksamaa, Prantsusmaa ja Holland ning seda selle aasta teises pooles.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.