Volkswagen Amarokist valmib tuuningufirma abiga “Raptori” versioon

Fotod: Delta 4x4

Rubriiki toetab

Uue Volkswagen Amaroki teine põlvkond on ehitatud samale platvormile mis viimane Ford Ranger, kuid midagi nii hullu nagu Ranger Raptor Volkswagen tootnud pole. Õnneks on tuuningfirma Delta 4×4.

Iseenesest on Ranger Raptori puhul kasutusel üsna lihtne valem. Võtta tavaline Ranger, teha see kõrgemaks, laiemaks, võimsamaks ja karmile maastikule veel enam vastupidavamaks. Peaaegu kõik nimetatu teeb nüüd Delta 4×4 Amarok Beast 2.0 kallal.

Peaaegu seepärast, et Ford Ranger Raptori 292 hj V-6-bensiinimootor EcoBoost on siiski autost puudu. Selle asemel saab tuunitud Amarok sama 3-liitrise 240 hj V-6-diiselmootori, millega auto tehasest väljus.

Küll aga on kõik muu saanud tunda Delta 4×4 abistavat kätt. Kliirens on nüüd 150 mm suurem (385 mm) ja lisatud on ka 60 mm rattakoopalaiendid, mis muudavad auto olemuse märksa tõsisemaks.

18-tollised Hanma mattmustad veljed on kaetud BF Goodrichi MT KM3 maastikurehvidega suuruses 305/60R18. Veel leiab lisaleedtuled esivõres, astmega küljerauad uste all ja ka mootori tugevama põhjakaitse.

Kui valida kõik, mis on näidisautol Delta 4×4 Amarok Beast 2.0, kujuneb lisatud detailide kogumaksumuseks 12 200 eurot. Disainielemente saab paigaldada ka eraldi, näiteks auto tõstmine maksaks kokku 4200 eurot ja rattakoopalaiendid 1800 eurot.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.