Linnamaasturid

Volkswagen haub plaani tuua välja elektriline maastur

Foto: Scanpix/Ab/Zumapress.

Volkswagen kaalub täiesti elektrilise Land Rover Defenderi rivaali enda mudelisarja lisamist, kirjutab Autoexpress.

Michael Jost, Volkswageni strateegiajuht, on väljaandele avaldanud, et hetkel käib arutlus maastikusõidukite turule tungimisest. Seal seisaks Volkswageni silmitsi näiteks Jeep Wrangleri ja järgmise Defenderiga.

Volkswagenit eristaks konkurentidest aga täiesti elektrilise variandi pakkumine, kuna maastikumaastur oleks tulevasest I.D. mudelisarjast. Elektrilisi maastikusõidukeid oleme juba näinult ameeriklastelt: Rivian ja Atlis on mõlemad esitlenud oma tulevasi elektripikape.

Samas võiks Volkswageni hüpoteetiline maastur pakkuda tõsist maastikuvõimekust, olles ise ka elektriline. Strateegiajuht Jost võitleb enda sõnul maasturi reaalsuseks saamise eest, mistõttu on ta sellest rääkinud ka Saksa väljaandele Auto Bild.

Elektriline maastikumaastur ehitataks endiselt VW Grupi MEB platvormile, mida kasutavad kõik elektrilised mudelid. Maastur tuleks kahes suuruses, täpselt nagu Land Rover Defender. See tähendaks lühemat 3-ukselist ja suuremat, 5 ukse ning 7 istekohaga varianti.

Jost rõhutas väljaandele plaanitava linnamaasturi praktilisust ja robustsust, mainides lihtsat ja puhast, kuid vastupidavat disaini, veekindlaid ekraane ja katteid, ning salongi, mida saaks survepesuriga pesta.

Projekt pole veel siiski kinnitust saanud ning hetkel jääb soovijatele võimalus sellisest off-road elektrimaasturist vaid ideepilte vaadata.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.