Linnamaasturid

Volkswagen ID.4 sõiduulatus on kuni 500 kilomeetrit

Volkswagen ID.4

Genfi autonäituse ärajäämise tõttu esitles Volkswagen veebivahendusel prototüübina brändi esimest täiesti elektrilist ID.4 linnamaasturit, mis saabub Euroopas käesoleval aastal.

Nii nagu kompaktne ID.3, on ka ID.4 ehitatud MEB-platvormile. Ruumikust peaks olema palju tänu lühikesele esiosale ning pikale teljevahele.

Esialgu on ID.4 on saadaval tagaveolisena, hiljem ka võimsa nelikveolisena. Sõltuvalt ajami paketist on linnamaasturi võimalik sõiduulatus kuni 500 kilomeetrit.

Kliimaneutraalne elektriauto

Volkswageni sõnul on ID.4 maailmas esimene kliima-neutraalne linnamaastur. Sõiduk, mida toodetakse Zwickau tehases, on kogu selle tootmise väärtusahela vältel süsinikneutraalne.

Järgmise paari aasta jooksul on Volkswageni eesmärk saada ülemaailmseks e-mobiilsuse liidriks. Ettevõte investeerib 2024. aastaks kogu gruppi 33 miljardit eurot, sellest 11 miljardit eurot Volkswageni kaubamärki. Volkswagen loodab 2025. aastaks toota 1,5 miljonit elektrisõidukit.

2025. aastaks plaanitakse vähendada Volkswageni autopargi süsinikdioksiidi heitmeid kolmandiku võrra.

Platvormi jagamine Fordiga

ID. perekonna sõidukitel kasutatav MEB on avatud platvorm ja kättesaadav ka teistele tootjatele. Ford on üks esimesi autobrände, kes selle alates 2023. aastast kasutusele võtab.

Volkswagen on astunud olulisi samme ka akuelementide väljatöötamise, testimise ja tootmise osas. Järgmise aasta alguses plaanitakse Salzgitterisse ehitada 16 gigavatt-tunnise tootmisvõimsusega akuelemendi tehas. Tootmisega plaanitakse alustada 2024. aasta alguses.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.