Linnamaasturid

Volkswagen T-Roc on peatselt saadaval ka kabrioletina

Rubriiki toetab

Suurim valik 4x4 autosid
5 marki, 16 mudelit
Tutvu valikuga

Volkswagen avaldas eile uue T-Roc linnamaasturi katuseta variandi.

Eelmise aasta veebruaris jõudsid avalikkuse ette esimesed joonised Volkswagen T-Roc kabrioletist. Sellel ajal oli veel tootmises Land Roveri Range Rover Evoque kabriolett linnamaastur, mille ehitamine on nüüdseks aga peatatud.

Seega saab lahtisest T-Rocist maailma ainukene mainstream kabrioletist linnamaastur. Ühtlasi on tegemist ka ainukese katuseta sõidukiga Volkwageni mudelivalikus, kunagised Golfi ja Beetle’i kabriolette ei toodeta juba mõnda aega.

Katuseta T-Roc on oma ehituselt ilmselgelt muutunud. Peale elektriliselt liikuva tekstiilkatuse on Volkswagen pidanud tugevdama terve auto struktuuri. Selle tarbeks on lahtine T-Roc 34 mm pikem ja teljevahe on suurenenud 37 mm võrra.

Kadunud on tavalise T-Roci tagauksed, kuid tagumised istmed on siiski säilinud. Praktilisuse osas on miinuseks veel muidugi väiksem pagasiruum 284-liitrise mahutavusega (161 l vähem, kui tavalisel T-Rocil).

Katuse eemaldamine või selle peale panek kestab vaid 9 sekundit ja Volkswagen väidab, et sõidumüra on hoitud madalana tänu eraldi arendatud uste ja katuse tihenditele.

T-Roc kabrioleti ilmumisel on saadaval vaid kaks jõuallikat: 1-liitrine ja 1,5-liitrine bensiini turbomootorid, millel võimsust vastavalt 115 ja 150 hj. Nõrgem mootor on saadaval vaid 6-käigulise manuaaliga, kuid võimsama puhul on valikus ka ustav 7-käiguline DSG automaat.

Kuigi katuseta T-Roci hinnad pole veel avaldatud, saab see Volkswageni bosside sõnul olema “kindlasti alla 33 000 euro”, kui uskuda Autocari allikaid. Müügile jõuab auto järgmisel aastal.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses