Linnamaasturid

Volkswagen Tiguan saab võimsa R-mudeli

Tiguar R-Line

Rubriiki toetab

Suurim valik 4x4 autosid
5 marki, 16 mudelit
Tutvu valikuga

Volkswagen Tiguan R linnamaasturit on nähtud Nürburgringil testimas, vahendab Autocar.

Veebruari alguses avaldas Volkswagen video T-Roc R kompaktse linnamaasturi sportliku variandi testimisest. Nüüdseks on nähtud ka T-Roci suuremat venda Tiguani R-i Nürburgringil testimas.

Muidugi pole hetkel kõiki andmeid Tiguan R-ist teada. Autocari väitel oli paar aastat tagasi kõlakad Tiguanist 5-silindrilise turbomootoriga, mis on pärit Audi RS3 ja RS Q3 mudelitest.

Rivaaliks muidugi Cupra

Autocari sõnul on nüüd suurem tõenäosus, et Volkswagen on läinud lihtsamat teed pidi. Lihtsam tee on muidugi EA888 2-liitrine turbomootor, mis on kasutusel pea igas VAG grupi sportlikus luukpäras ja nüüdsest ka linnamaasturites.

Sama mootor on kasutusel tulevasel T-Roc R-is ja Golf R luukpäras. Mõlemad mainitud mudelid omavad 300 hj, mis tõenäoliselt saab olema ka Tiguan R’il.

Tiguan R-i peamiseks rivaaliks on muidugi suures VAG grupi perekonnas olev CUPRA Ateca linnamaastur, millel on samuti 300 hj ja see sama 2-liitrine turbomootor.

Täpsemaid detaile Tiguan R sportlikust linnamaasturist peame veel ootama. Kõlakate järgi peaks Tiguan R ametlikult avalikuse ette veerema veel selle aasta sees.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.