Linnamaasturid

Volvo avaldas järgmise detaili oma EX90 elektrimaasturist. Mis on pildilt puudu?

Pildid: Volvo

Rubriiki toetab

Volvo on hakanud varakult oma suurt elektrimaasturit EX90 reklaamima. Kui eelmine nädal nägime milliseid materjale plaanib Rootsi autotootja kasutada, et tagada võimalikult loodussõbralik tootmine, siis nüüd näeme, milline saab olema salongis leiduv armatuurlaud.

Peamiseks liiniks, nagu uuemate Volvode puhul ikka, on lihtsus, seda nii disainilt kui ka funktsioonidelt. Ja ilmselge füüsiliste nuppude defitsiit. Rootsi autotootja sõnul on uus lähenemine tingitud tulevikku vaatamisega, kui kunagi võivad autod olla täisautonoomse juhimisega.

Üks autotootja missioonidest on muuta üleminek tavapärasest autojuhtimisest abisüsteemidega juhtimiseni võimalikult sujuvaks. EX90 tuleb Volvo sõnul vähemalt riistvara poole pealt teatud määral isejuhtimise võimekusega.

Seepärast soovib Volvo eemaldada kõikvõimalikud segavad faktorid ning anda juhile vaid vajalik informatsiooni tagades, et keerulisemad modernsed funktsioonid tagavad siiski turvalisuse. Kui auto pargib, sõidab või näiteks räägitakse telefoniga, peaks auto ise pakkuma loogilisi käsklusi ja toiminguid ekraanil, mida juhil vastavalt stsenaariumile vaja on.

Muidugi on kõik informatsioon jaotatud kahe erkaani vahel, kus digitaalse näidikute ekraan hõlmab endas sõiduks kriitilist infot ning kõik muu püsib suurel, keskmisel puutetundlikul ekraanil.

Praktika näitab, et erinevate nuppude ja füüsiliste lülitite kaotamine võib juhile tekitada reaalsuses hoopis suurema segamisfaktori. Kuidas Volvo enda lahenduse suudab paremini tööle panna, saame näha, kui auto lõpuks kohal.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.