Linnamaasturid

Volvo ja Uber toovad välja kergelt isejuhitavaks muudetava XC90

Rubriiki toetab

Suurim valik 4x4 autosid
5 marki, 16 mudelit
Tutvu valikuga

Volvo ja Uber esitlevad ühiselt väljatöötatud isejuhtimisvalmidusega seeriatootmissõidukit, mille näol on tegemist ettevõtete vahelise strateegilise koostöö järgmise sammuga.

XC90 baassõiduk on varustatud kõigi olulisemate turvalisuslahendustega, mis võimaldavad Uberil hõlpsasti paigaldada sellele oma isejuhtimissüsteemi. Sel moel suudab Uber valmistuda autonoomse sõidujagamisteenuse osutamiseks.

Volvo autonoomseks juhtimiseks valmis seeriatootmissõiduki olulisemate lahenduste hulgas on mitmed juhtimis- ja pidurdusfunktsioonide tagavarasüsteemid ning akupaketi varuvõimsus. Need on vajalikud juhul, kui mistahes peamiste süsteemidega peaks tekkima tõrkeid – spetsiaalselt loodud tagavarasüsteemid on hetkeliselt valmis sõiduki ohutult peatama.

Lisaks Volvo varusüsteemidele on sõidukil hulgaliselt andureid, mis võimaldavad Uberi isejuhtimissüsteemil ohutult linnakeskkonnas liigelda ja manööverdada.

Ühendatuna Volvo sõidukiplatvormiga on Uberi isejuhtimissüsteem edaspidi võimeline ka täiesti iseseisvalt pakkuma ohutut ja usaldusväärset autonoomset sõidujagamisteenust ilma operaatorivajaduseta. Esialgu on aga abiks Mission Specialist’id ehk eriväljaõppega Uberi töötajad, kes tegelevad autonoomseks sõiduks sobivates piirkondades liikuvate robotsõidukite jälgimise ning abistamisega.

Volvo plaanib kasutada sarnast autonoomset sõidukikontseptsiooni ka oma järgmise aastakümne algul turuletoodavate isejuhtivate autode loomisel.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.