Linnamaasturid

Volvo sai valmis 4,5-tonnise soomustatud XC90 linnamaasturiga, mida saab peagi osta

Väljast näeb sõiduk välja täpselt nagu tavaline XC90.Fotod: Volvo.

Alates järgmisest aastast saavad soovijad soetada endale tavapärasest veidi erilisema Volvo XC90 linnamaasturi. Nimelt esitles tootja hiljuti välimuselt tavamudelile identset, kuid sisult vägagi erinevat XC90 Armoured versiooni, mis kaalub väärtuslike reisijatega kokku 4,5 tonni.

Ainuüksi 10mm terasest soomus annab sõiduki kaalule 1400 kilogrammi juurde, rääkimata 50mm akendest ja 360-kraadisest kuuli- ja plahvatuskindlusest – sõidukil on VPAM VR8 kaitsesertifikaat. Standardina on eriversioonil ka run-flat rehvid, varuväljapääs sõiduki tagaosas, isesulguv kütusepaak ja tumenevad aknad.

Mootoriruumis on igaks juhuks olemas ka tulekustutid.

Erimudeil arendamiseks kulus tootjal kaks aastat ning sealjuures üritati võimalikult palju säilitada tavalise XC90 omadusi. Siiski on tavaline vedrustus, jõuajam, pidurid ja tõenäoliselt hulk muudest sõiduki osadest vahetatud välja veidi tugevamate komponentide vastu, et sõiduki uuele ja märkimisväärselt suuremale raskusele vastu pidada.

XC90 Armoured maasturit saab tellida juba täna ning loomulikult saab iga klient mudelit vastavalt oma soovidele kohandada. Tootja andmetel jõuavad esimesed mudelid tootmisesse ja müügile järgmise aasta esimeses pooles.

Kui tavalise XC90 baashinnad algavad Eestis 61 650 eurost, siis soomustatud versiooni puhul tuleb arvestada juba poole miljoni eurose hinnasildiga.

Keskmise istme taga asub varuväljapääs.
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.