Linnamaasturid

Volvo XC90 saab veel ühe värskenduskuuri ja toodetakse elektrimaasturiga samal ajal

Volvo XC90. Foto: Volvo
Volvo XC90. Foto: Volvo

On teada, et Volvo plaanib mahuka peremaasturi asendada täielikult elektrilise mudeliga. Nagu enamus autotootjaid, on ka Volvo lubanud eemaldada sisepõlemismootorid oma mudelivalikust mõneteise aasta jooksul, kuid Eestiski väga populaarne XC90 võib püsida valikus veel nii mõnigi aasta, vahendab Carscoops.

Möödunud aastal esitatud Recharge kontseptauto näitas, milline võiks XC90 elektriline järeltulija umbes välja näha ja tootmisse peaks selle ideeauto baasil elektrimaastur jõudma juba tänavu. Volvo tegejuht Håkan Samuelsson kinnitas aga, et XC90 oma sisepõlemismootoriga püsib mudelivalikus.

Saabuvat elektriautot hakatakse tootma Ameerika Ühendriikides, Charlestoni tehases, kuid XC90’t valmistatakse hetkel Rootsis, Torslandas. See jätab võimaluse hoida mõlemaid mudeleid elus üsna lihtsalt.

Volvo Recharge kontseptauto

“Miks me peaks lõpetama vanema mudeli tootmise Torslandas, kui selle jaoks on veel nõudlust, eriti veel hübriidajamiga nii Ameerika Ühendriikide kui ka Hiina turul,” sõnas Samuelsson.

Volvo juht kinnitas ka, et XC90 saab lähiajal veel ühe uuenduse, et hoida välimust värskemana. Siiski lisati, et tehnoloogiliselt palju uuendusi oodata ei maksa, kuna enamus uued investeeringud lähevad kõik elektriajamitesse.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.