Hannes Soomer purustas Porsche Ringi mootorrataste rajarekordi

Foto: Hannes Soomeri Facebooki leht

Rubriiki toetab

Pärnu külje all Audrus asuva ja hiljuti Porsche Ringi nime saanud ringraja uus kaherattaliste rajarekordon 1:12.586, mille sõitis pühapäeval Superbike’ide sõidus viiendal ringil Hannes Soomer.

“Treeningutel oleme tänavu sõitnud kiiremini, aga seekord sõidus aega päris alla 12 sekundi ei saanud,” ütles Hannes Soomer. “Hea on siiski see, et kiireid ringe tuli sõidus mitu, ei olnud üksik sähvatus.”

Oma seni parimat aega 1:13.568 ületas ta pühapäeval võidusõidus veel kahel korral. Rajarekordi purustamise eest võitis Soomer ka kellatootja AEGAON eriauhinna. Neljarattaliste arvestuses on rekord juba 10 aastat Martin Rumpi käes,kes Formula Renault FR2000 roolis sõitis ajaks 1.11,579.

“Minu suur eesmärk sel aastal on ikka võita Saksa meistritiitel, aga väike eesmärk siin kodus on tõesti purustada see maagiline 12 sekundi piir. See on hea mõõdupuu, mille järgi oma arengut näha.”

Sellest hooajast võistleb Soomer Saksamaa meistrivõistlustel uues Eesti meeskonnas Enemat Enos Motosport ja mootorrattaks on uus Honda Fireblade. Esimest etappi Sachsenringil alustas ta Superbike klassis kohe kahe poodiumikohaga.

“Oma meeskonna loomine oli elu parim otsus. Proovime omal käel jõuda maailma tippu. Olen oma karjääri jooksul olnud paljudes erinevates meeskondades, aga praegu tundub, et teeme õiget asja. Kogu ettevalmistus on olnud väga tasemel,” lisas Soomer.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.