Mootorrattad

Honda patenteeris mootorratastele mõeldud avariituvastuse süsteemi

Rubriiki toetab

  • Meilt leiab mopeedi, mootorratta, ATV
  • ja kogu varustuse igaüks!
  • MOTOKAUBAD.EE

Avariituvastuse süsteemid on mootorratastel juba mõnda aega olnud ning need on loodud selleks, et aidata õnnetusse sattunud juhti. Näiteks Triumph ja BMW kasutavad juba mõnda aega säärast süsteemi, kuid ühest patendist näib, et Honda tahab luua oma kaherattalistele midagi hoopis peenemat.

Honda uus süsteem kasutab korraga mootorratta kompuutrit, kiivriandurit ning sõitja nutitelefoni, et saada aru, kui rattur on kukkunud. Peale seda kombineerib süsteem kogu selle info juhi Bluetooth kõnesüsteemist saadud heliga ning otsustab, kas on vaja abi kutsuda.

Foto: Honda

Osadel mootorratastel küljes olev kaldeandur saab samuti aru, kui mootorratas on ümber kukkunud, kuid see võib juhtuda ka parklas ning siis ei ole enamasti meedikuid vaja.

Honda uus süsteem analüüsib erinevatest anduritest saadud info kaudu ka seda, kas juht on maas liikumatu või seisab püsti ja kõnnib. Kui juht on püsti ja suudab liigutada, siis jätab süsteem häirekeskusele teate tegemata.

Kuigi süsteem ise on innovaatiline ja väga uudne, ei ole Honda täpsustanud, kas see toimib ka ilma Bluetoothi peakomplektita.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.