India mees tegi elektrilise mootorrattaga uue pikamaasõidurekordi ja seda absurdselt odavalt

Ultraviolette F77.Foto: Ultraviolette

Rubriiki toetab

  • Meilt leiab mopeedi, mootorratta, ATV
  • ja kogu varustuse igaüks!
  • MOTOKAUBAD.EE

India mootorrattatootja Ultraviolette valmistab enda sõnul elektrilisi tsikleid, mis ei keskendu ainult praktilisusele, vaid ka sellele, et sõidukile jääks alles mootorrattale omane välimus ja tunnetus.

Kuigi tegu on suhteliselt uue tulijaga, pääses ettevõtte mudel F77 pildile rekordiliselt pika sõiduga. Üks säärase ratta omanik Baala Manikandan võttis ette 6727-kilomeetrise reisi läbi 14 riigi.

Tal kulus kõigest 22 päeva, et see teekond läbida, keskmiselt rändas ta päevas 306 kilomeetrit. Reisiga purustasid nii juht kui ka mootorratas kohalikud elektrilise mootorrattaga sõitmise rekordid. 

Sõit algas 21. mail ning kestis 12. juunini. Manikandani sõnul pidas ratas ilusti vastu mägisel maastikul ja pidevalt kõikuva temperatuuriga, mis tõusis vahel 45 kraadini ning langes kuni –15 kraadini.

Tootja sõnul säästis Manikandan elektrilise mootorrattaga sõitmisega umbes 270 liitrit bensiini. Elektrile kulus tal vaid 400 India ruupiat, mis teeb ligikaudu 4 eurot ja 50 senti.

Ultraviolette F77 on elektriline mootorratas, mille tippkiirus on 152 kilomeetrit tunnis ja mis kiirendab nullist “sajani” 7,8 sekundiga. Ühe laadimisega sõidab F77 307 kilomeetrit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.