Mootorrattad

Lugeja küsib: millistel tingimustel tohib mootorrattaga talvel sõita?

Osad entusiastid tahavad ka talvel mootorrattaga sõita.Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

  • Meilt leiab mopeedi, mootorratta, ATV
  • ja kogu varustuse igaüks!
  • MOTOKAUBAD.EE

Mõned lugejad on ehk näinud sotsiaalmeedias või linnapildis Eesti mootorratta harrastajaid, kes ei panegi oma ratast talvekorterisse ning sõidavad selle asemel ka lumega ringi.

Eesti talvel on põhitänavad ja -maanteed tihti puhtad, kuid sellest hoolimata on kõrvaltänavad, parklad ja tankla platsid enamasti lume ja jää all. Siia tuleb liita veel juurde ka külm asfalt, millel haakuvus on suvega võrreldes palju halvem.

Sellest tulenevalt võib osadel sõitjatel tekkida soov osta endale naastrehvid, et vahel ka talvel sõitmas käia. Soomes on sellised rehvid juba mõnda aega saadaval olnud ning ka siinpool lahte on võimalik neid osta. Naastrehvidega käib aga kaasas ka erinevaid müüte ja kõlakaid ning paljud on arvamusel, et nende kasutamine ei ole Eestis legaalne.

Uurisime asja transpordiametilt ja maismaasõidukite osakonna juhataja Jürgo Vahtra sõnul on L-kategooria sõidukil, sealhulgas mootorrattal, lubatud naastrehvide kasutamine. “L-kategooria sõiduki naastrehvidele kehtivad samad nõuded sõiduauto naastrehvidega, mis välistab jääpiikide kasutamise teel,” lisas ta.

See tähendab, et kinni tuleb pidada auto naastrehvidele omast ajalisest piirangust. Ühtlasi peavad juhid mõtlema selle peale, kas nad ikka tahavad oma mootorratta korrosiivse soola sisse viia.

Eestis saab matkaenduurole naastrehvide ringi umbes 300 euro eest osta ning Soomest leidsime sama komplekti 200 euroga.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.