MV Agusta sisenes seiklusmootorrataste turule ning avalikustas esimese ja väga kalli LXP Orioli

MV Agusta avalikustas uue tsikli.Foto: MV Agusta

Rubriiki toetab

  • Meilt leiab mopeedi, mootorratta, ATV
  • ja kogu varustuse igaüks!
  • MOTOKAUBAD.EE

MV Agusta avalikustas uue luksusliku mootorratta LXP Orioli ning sisenes sellega esmakordselt adventure-mootorrataste turule. Tsikkel sai nime neljakordse Dakari võitja Edi Orioli järgi ning rattal on 931-kuupsentimeetrine kolme silindriga mootor.

Ettevõtte sõnul kaalub uus mootor vaid 57 kg ning annab välja 123 hobujõudu. Rattal on mitu tänapäevast funktsiooni, nagu TFT-ekraan, ABS-pidurid, võtmeta käivitamine, ning erinevad sõidurežiimid.

MV Agusta sõnul parandasid nad selle mootoriga kõik vead, mis eelmistel versioonidel olid, ja seda jõuallikat näeme me hiljem ka teistel Agustadel. Ettevõte lisas, et eriti suurt tähelepanu pöörati ka sellele, et mootorist eralduv kuumus kanduks nii sõites kui ka ummikutes seistes juhist ja tema jalgadest eemale.

Ratas on praeguseks läbinud üle 170 000 kilomeetri testimist ning esimesena tuleb välja Orioli autogrammidega mudel, mida toodetakse vaid 500 tükki ning mis maksab ligikaudu 30 000 eurot.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.