Buell laieneb ja sihikul on Ühendkuningriigid ning Euroopa Liit

Buell plaanib oma mootorrattad taas Euroopas müügile tuua.Foto: Buell

Rubriiki toetab

Ameerika Ühendriikide mootorrattatootja Buell kinnitas, et laieneb uutele turgudele ning plaan on hakata mootorrattaid taas müüma ka Euroopas. Ettevõtte plaani järgi hakatakse sel suvel esimesena müüma Buelli mootorrattaid Kanadas. Seejärel on plaan laieneda ka Ühendkuningriikidesse ja Euroopa Liidu turule.

Buell on tuntud võimsate mootoritega nii-öelda muskelmootorrattaste poolest. Hiljuti avalikustas ettevõte näiteks Hammerhead 1190 ja 1190 SX mudelid, millel mõlemal on 185-hobujõuline V2-mootor.

Intervjuus portaaliga MCN ütles ettevõtte tegevjuht Bill Melvin, et firma tajub tugevat nõudlust Buelli mootorrataste vastu ja seda üle maailma.

Buell asutati 1983. aastal endise Harley-Davidsoni (H-D) insenseri Erik Buelli poolt. 2003. aastal ostis H-D täielikult firma ära ning viimane otsustas 2009. aastal Buellide tootmise lõpetada. 2021. aastal teatas Buell, et on leidnud uue omaniku ning peale enam kui 11 aastat hakati taas suurejoonelisemalt mootorrattaid tootma.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.