Yamaha tutvustas enda uut automaatset käiguvahetuse tehnoloogiat

Yamaha avalikustas uue tehnoloogia.Foto: Yamaha

Rubriiki toetab

Mootorrattatootjad panevad üha rohkem rõhku uut sorti käiguvahetuse tehnoloogiatesse ning Yamaha avalikustas nüüd oma uue poolautomaat käigukasti.

Selle lahenduse nimi on Y-AMT ning juht saab valida, kas ta vahetab käiku ise sõrmede ulatuses olevate nuppudega või kasutab täiesti automaatset režiimi. Käiku saab vahetada nii pöidlaga kui ka nimetissõrmega.

Automaatse käiguvahetusega sõitjatel on valikus kaks erinevat režiimi. D vahetab käike pehmemalt ja madalamatel mootoripööretel ning on mõeldud neile, kes tahavad rahulikumalt sõita ja mitte liiga palju kütust kulutada.

Foto: Yamaha

D+ on mõeldud perioodiks, mil ökonoomsus pole nii oluline ning siis vahetab süsteem käike hiljem, on äkilisem ja hoiab sõites mootori pöördeid kõrgemal.

Hiljuti avalikustasid sarnase lahenduse ka KTM ja BMW. Nähtavasti tahavad mõlemad tootjad osa Honda populaarseks osutunud DCT-käigukastiga tsiklite turusegmendist.

Kui tavaliselt on säärased käiguvahetuse lahendused tehtud selleks, et mootorrattaga sõitmine muutuks praktilisemaks ja mugavamaks, siis Yamaha Y-AMT fookuses on pigem mootorratta võimekus ning kogu käiguvahetuse lahendus kaalub vaid 2,8 kilogrammi.

Foto: Yamaha

Tootja sõnul jõuab see tulevikus mitmele erinevale Yamaha tsiklile ning ettevõte väidab, et Y-AMT vahetab käiku isegi Quickshifterist kiiremini.

Yamaha lisas, et kui juhi vasak jalalaba on käiguvahetuse kohustusest prii, saab ta rohkem keskenduda kiirendamisele ja pidurdamisele ning ühtlasi saab ta oma keharaskust paremini mootorrattal jaotada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.