Nutikas reisimine

3 Google Mapsi trikki, mida sa ei pruukinud teada

Rubriiki toetab

GPS ja Google Maps on ajapikku praktiliselt sünonüümideks saanud. Maailma populaarseim kaardirakendus on iga autoreisi lahutamatu osa ning asendab efektiivselt veel kümme aastat tagasi levinud paberkandjal kaarte.

Populaarsusest hoolimata peitub ka Google Mapsis kasulikke “peidetud” funktsioone, millest kõik kasutajad teadlikud pole, kuid mille ära õppimine võib reisil olles elu jällegi karvavõrra kergemaks muuta.

1. Lisa teekonnale rohkem peatusi

Tavaliselt pakub Google Maps kasutajale lihtsat punktist A punkti B teekonna valikut. Tegelikult on võimalik Google Mapsi abil väga lihtsalt planeerida ette pikem, mitmete peatustega reis. Selleks on rakendust telefonis kasutades vaja lihtsalt vajutada kolmele täpile, mis ekraani paremas ülaservas asetsevad, ja sealt Add Stop valida. Brauseris reisi ette planeerides on sihtpunkti all lihtsalt + märk, millele vajutades saab uusi sihtpunkte lisada.

2. Kasuta Mapsi ilma internetiühenduseta

Reisimine tähendab tihtilugu olukordi, kus internetiühendus ei ole kõige ideaalsem või sootuks kättesaamatu. Selle asemel, et paanikasse sattuda, laeb tark navigeerija endale vajalikud kaardid juba varakult nutiseadmesse valmis. Soovitud asukoha alla laadimiseks on kaks varianti. Esimene variant on Mapsi rakendust avades menüüst Offline Maps valida ning sealt soovitud maa-ala alla laadida. Alternatiivina võib otsida üles näiteks linna või asukoha, kuhu minnakse, ning valida siis kolmele täpile vajutades menüüst “lae kaart alla”.

3. Salvesta oma parkimiskoht

Isegi kodumaal kaubanduskeskustes käies võib vahel parkimiskoha meelde tuletamine mõne hetke aega võtta. Välismaal võõras keskkonnas viibides võib see aga veelgi keerulisemaks osutuda. Õnneks on Google Mapsis olemas lihtne funktsioon, mille abil parkimiskoht meelde jätta. Parkides vajuta Google Maps rakenduses sinisele täpile, mis tähistab su asukohta. Seejärel hüppab ette menüü, kus lisaks enda asukoha jagamisele saadki oma parkimiskoha täpselt ära märkida.

Märksõnad: , , ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses