Nutikas reisimine

5 asja, mis autoga reisile minnes kindlasti kaasas võiks olla

Rubriiki toetab

Suvi on automatkade aeg. Peale hea seltskonna ja loomulikult korraliku sõiduvahendi on aga veel mõned asjad, mis enne sõidu alustamist võiks kaasa pakkida. Oluline on enne igat pikemat sõitu kontrollida üle ka auto, millega matkale minnakse.

Selleks võiks üle vaadata kõik vedelikud: mootori-, käigukasti- ja piduriõlid, jahutus- ja aknapesuvedelikud. Kontrollida üle rehvide rõhk ja vaadata, kas kõik sõiduki tuled ikka põlevad ning kas ka tagavarapirnid olemas on. Kui auto “ülevaatus” läbi viidud, võib pakkima hakata.

1. Telefon ja kõik sellega seonduv

Küllaltki iseenesestmõistetav asi ka niisama sõitudel, kuid automatkal muutub see lihtne jubin asendamatuks. Hoidikuid on mitmeid ja valiku langetamisel peab lähtuma nii telefoni suurusest, kinnitusest kui ka lihtsalt enda maitsest.

Lisaks hoidikule võiks ka telefoni enda ette valmistada. See tähendab kõikvõimalike kindlasti ja võibolla vajaminevate rakenduste alla laadimist ja uuendamist, navigatsiooniäpis oma marsruudi ette planeerimist ja valmis tegemist ning loomulikult ka telefonilaadijate kaasa pakkimist.

Kuidas autosse telefonihoidikut valida?

2. Autokülmik hoiab su joogid külmas

Autoga minnakse reisile just suvel, soojade ilmadega, mil pikemal sõidul on külm jook või jäätis vägagi levinud ja liigseltki tarvitatavad.

Väike autokülmik, mille hinnad varieeruvad mõnekümnest kuni mõnesaja euroni, ongi just selleks loodud. Kui eraldi autosse külmikut osta ei raatsi, võib ju ka lihtsalt külmakasti kaasa võtta. Külmakasti üheks eeliseks on ka lihtsam transport – selle võid hõlpsasti hiljem ka näiteks randa võtta.

3. Automadrats on tagaistmele ideaalne

Pikem autoreis tähendab tõenäoliselt ka mingil hetkel autos magamist. Alati on variant, et voldid tagumised istmed ette ja viskab nende peale madratsi.

Samas on juba kahekesi pikemale reisile minnes auto pagasiruum kotte ja muud vajalikku kraami täis topitud. Siin tulebki automadrats oma imepärase kujuga appi, tekitades tagaistmetele lausa kaks magamiskohta, ilma, et oleks istmeid eemaldada vaja. Parim osa? Seda müüakse ka Eestis.

4. Autot ja reisijaid hoiavad puhtana lapid

Tõenäoliselt läheb kellelgi autoga sõites kõht tühjaks. Tõenäoliselt keegi hakkab autos sööma ja jooma. Tõenäoliselt aetakse midagi ümber… Saate aru küll.

Niisked lapid ehk babywipes võiks autos juba niisama olla, reisimisest rääkimatagi. Samuti võiks autosse varuda ka eraldi auto puhastamiseks mõeldud lappe. Nende puhul tuleks siis arvesse võtta, mis materjalide jaoks lapid mõeldud on, et pärast auto armatuurilt või istmetest lappide jäetud triipe ei leiaks.

5. Prügi hoia selleks ette nähtud kohas

Auto korras hoidmise teemal jätkates jõuame viimase ja ehk kõige vähemtuntud asjani, mis reisil võiks kaasas olla – auto prügikast. Pikemal sõidul tekib tahes-tahtmata prügi.

Üks variant on seda koguda kilekotti, kuid kuumal suvepäeval ei pruugi prügi täis kilekott istme all just parim variant olla. Autosse on võimalik osta ka eraldi auto prügikasti, mis juba nimest annab oma eksistentsi kohta üsna selge pildi. Võimalusel tuleks hankida selline, mis on kinnituse ja kaanega ning vedelikukindel.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.