7 lahedat mõttemängu, mis autoreisil igavust peletada aitavad

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Pikem sõit, eriti lastega, võib kiiresti igavaks ja tüütuks muutuda. Ja kui lapsed (või emotsionaalselt vähemarenenud sõbrad) on tüdinud, muutub reis peagi põrguks.

Telefonid ja tahvelarvutid ei ole hea lahendus ja neid peaks kasutama minimaalselt, kui üldse. Allpool on mõned vähemlevinud sõnalised mängud, mis võivad raskel hetkel kriisiolukorrast päästa. Mõnikord on ka kümme minutit väga oluline võit.

  1. Valefaktid. Tänapäeval eriti populaarne ka teatud uudistekanalites, aga automänguna süütu ja tore lõbustus. Vaadake ümbritsevat ja püüdke nähtava kohta tuua mõni eriti totakas fakt.
    Näiteks: selles majas sündis eelmine paavst või, et nendele lehmadele makstakse EASi turismiklastrist heinamaal mäletsemise eest raha, et välisturistidele maaelu romantikat näidata.
  2. Hilinemine. Alustage lauset sõnadega “Vabandust, ma jäin hiljaks, sest…” ja lõpetage selgitusega. Selleks peab olema aga mõne filmi sisu. Näiteks: “Vabandust, ma jäin hiljaks, sest üks tüüp rääkis mulle bussipeatuses jube pikalt oma elust.” Teised peavad ära arvama, mis filmiga on tegu. Vastus: Forrest Gump.
  3. Ümisemine. Väga lihtne mäng, aga laste puhul võib osutuda vastuse leidmine väga keeruliseks, seega pigem mängige sõpradega. Keegi ümiseb viisi ja teised peavad ära arvama, mis looga tegu ja kes esitab. Mõistlik on punkte lugeda.
  4. Tähemäng. Üks klassikalisemaid automänge on sõnamäng, kus valitakse teema ja iga järgmine peab ütlema samal teemal sõna või nime, millega eelmine lõppes. Näiteks teemaks on muusikud ja esimene mängija ütleb Madonna, siis järgmine peab ütlema A-tähega algava muusiku.
  5. Filmimäng. Taas mäng pigem suurtele. Tuleb nimetada film ja järgmine peab ütlema filmi nime, mis on kuidagi seotud (sama näitleja, režissöör, helilooja vms.). Näiteks Titanic -> The Wolf of Wall Street (Leonardo di Caprio) -> Suicide Squad (Margot Robbie). Ütleja peab seost teadma ka, seega huupi pakkuda ei tohi ja loota, et äkki on õige. Mäng kestab, kuni keegi mängijatest teeb vale seose või ei oska vastata.
  6. Õnneks kahjuks. Keegi mängijates alustab lauset sõnaga “õnneks” ja kirjeldab mingit juhtumit. Järgmine mängija ütleb sama asja kohta midagi, mis on “kahjuks”. Temast järgmine viib loo edasi jälle positiivselt.
    Kui keegi kobistab või liiga pikalt jokutama jääb, saab hoiatuse. Kolm hoiatust ja kukub mängust välja. Näide: Õnneks olen ma siin järve ääres esimest korda -> Kahjuks on siin järves tapja-ahvenad -> Õnneks olen ma nende vastu vaktsineeritud -> Kahjuks on tegu muteerunud vormiga…
  7. Laululahing. Juht, kes ilmselgelt selles mängus osaleda ei saa, annab kahele mängijale teema, näiteks “laul linnast”. Selle peale peavad kaks mängijat 60 sekundiga enda telefonist (Youtube, Spotify) leidma sobiva laulu. Juht valib võitja.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.