Nutikas reisimine

Elekter on tulevik? Rolls-Royce tahab murda senist elektrilennukite kiiruserekordit

Foto: Rolls-Royce.

Rubriiki toetab

Rolls-Royce on seadnud eesmärgiks murda senine elektrilennukiga saavutatud tippkiiruse rekord ja arendab selle jaoks enda lennukit.

Juba 1931. aastal aitas Rolls-Royce Suurbritannial arendada S.6B lennukit, mis 552 km/h tippkiirusega võitis ka Schneider’i auhinna. Nüüd soovib Briti autotootja rekordit korrata, kuid elektrilise lennukiga, kuigi eesmärgiks on hetkel seatud “kõigest” 480+ km/h.

Selle jaoks on Rolls-Royce koostöös Suurbritannia valitsusega loonud projekti ACCEL (Accelerating the Electrification of Flight), mille eesmärgiks on lisaks lihtsalt rekordi murdmisele edendada elektrilennukite arendamist.

Näiteks on Rolls-Royce’il arenduses ka hübriidse lennumasina projekt, mida võiks tulevikus isikliku ja ühistranspordi jaoks kasutada.

Lennuki aku hakkab koosnema 6000 liitiumioonist ning sellest saab seega kõige energiatihedam aku, mis kunagi lennumasina jaoks ehitatud. Ühe laadimisega peaks lisaks üle 480 km/h kiirusele suutma lennata ka 320 kilomeetrit ehk näiteks Londonist Pariisi.

Projekti on kaasatud mitmete valdkondade eksperte, näiteks Vormel E võidusõidusarjast. Arendusmeeskond loodab juba sel aastal esimesed testid teha ja rekordi murdmine on planeeritud 2020. aastasse.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.