Nutikas reisimine

GPS võõras riigis: kas neid saab ka ilma internetita kasutada?

Võõraid paiku avastame minnes on parim abivahend õige tee leidmiseks kaart. Möödas on need ajad, kui suuri paberkaarte sai kinni-lahti volditud – neid asendavad nüüd peopessa mahtuvad seadmed.

GPS

Eraldi GPS-seadmed on populaarsed olnud pikka aega, kuid aina arenevate nutiseadmete kõrval on nende tähtsus ja kasutus vähenenud. Siiski on nad head abimehed neile, kes nutitelefoni üldse ei kasuta või soovivad autos GPS-i kasutada eraldi seadmes.

Tavaliselt saab selliste seadmetega juba kaardid kaasa, sõltuvalt tootjat ja pakkumisest võib kaetud piirkonna ulatus küll erineda. Kaarte on võimalik uuendada, kuid siin tasub tähelepanelik olla ning uurida, kas selle eest ka eraldi tasu võetakse. Kuid leiab ka selliseid pakkumisi, kus kaartide uuendamine on juba hinna sees. Kui aga vajalik kaart olemas on, siis ei ole vajalik muretseda selle pärast, et võõras riigis internetti pole.

Nutitelefon ja kaardirakendus

Nagu enne mainitud on tänapäeva nutiseadmed juba nii arenenud, et täidavad kenasti ka GPS seadme rolli. Kui eraldiseisva seadme eeliseks sai varasemalt pidada ka suurt ekraanipinda, siis ka siin on nutitelefonid järele jõudnud ning eraldi navigeerimisseadmed isegi üle trumbanud.

Kaasaaegsetesse nutitelefonidesse on GPS-signaali vastuvõtjad ja vajalikud komponendid ühenduse toimimiseks juba sisse ehitatud, seega on navigeerimiseks vajalik lisada ainult sobiv rakendus. Siin on võtmesõnaks ilma internetiühenduseta kasutatavad kaardid, kuid õnneks on nende valik suur ning igaüks peaks endale ka meelepärase leidma.

Paljud populaarsed kaardirakendused, mis lubavad kasutajal kaarte alla laadida ja hiljem neid ilma internetiühenduseta kasutada, on Androidile ja iOSile saadaval tasuta. Teatud piirkondade lahti lukustamine võib siiski olla lisatasu eest, sõltuvalt rakendusest.

Üheks selliseks rakenduseks, mis lubab kaarte alla laadida ja neid ilma internetiühenduseta kasutada on HERE WeGo Maps. Samuti on sellinevõimalus sisse ehitatud ka Google Mapsi, mis on saadaval nii Androidi kui ka iPhone’i kasutajatele.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.