Nutikas reisimine

Koera auto katusele siduda ei tohi ehk 5 huvitavat liiklusseadust laiast maailmast

Foto: Scanpix/AFP/Jonathan Nackstrand.

Rubriiki toetab

Üheks suureks reisimise põhjuseks ja eesmärgiks on teiste kultuuride ja ühiskondade elukorraldusega tutvumine. Välismaale minnes peame lähtuma sealsetest seadustest ja tavadest, mistõttu on alati mõistlik enne reisile minekut sihtkoha kohalike tavadega tutvuda.

1. Suurbritannias ei või alaealistega sõites autos suitsetada

Sellised seadused on tegelikult vastu võetud mitmetes riikides, näiteks Itaalias ja Prantsusmaal. Samuti võib olenevalt riigist karistada saada ka täiskasvanud reisija, kes lubab mõnel teisel autos viibijal suitsetada.

2. Alaskas ei tohi koera auto katusele siduda

Pole küll selge, miks keegi sellist asja oma lemmikule tegema peaks, kuid vähemalt on sealne liiklusseadus lemmiku kaitseks selle väga spetsiifilise reegli paika pannud. Tegelikult kehtib see ka näiteks pikapi kastis koera transportimisele – ja kinni sidumisele – mis tundub juba veidi loogilisem.

3. Hiina liikluses on täiesti vastupidine eesõigus

Kui lääne kultuuris tähendab eesõigus üldjoontes seda, et sõidukil on seaduse silmis õigus ilma ohtu kartmata edasi liikuda, siis Hiinas on asjad veidi teisiti. Sealses liikluskultuuris tähendab eesõigus sõna otseses mõttes seda, et õigus on sellel, kes kõige esimesena “ette” jõuab. Reaalsuses tähendab see, et juhtide meelest on kohustus kokkupõrget vältida sellel, kellele näiteks rida vahetades ette pööratakse.

4. Purjus juhi kaasreisijad saavad Jaapanis trahvi

Jaapani purjus juhtimist puudutavad seadused on üsna karmid, mis tähendab näiteks, et ka purjus juhil rooli istuda lubanud inimesed saavad karistada.

5. Alabamas ära kinni seotud silmadega sõida

Kummaliselt spetsiifiline seadus keelab USA Alabama osariigis juhtida autod kinni seotud silmadega. Kuigi selline tegevus on üsna iseenesestmõistetav, tekib küsimus, miks tuli just sellise sõnastusega seadus sisse viia?

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.