Nutikas reisimine

Kolm tüütut asja, millele enne autoga reisile minekut tähelepanu tuleks pöörata

Rubriiki toetab

Autoga reisile minek on tavaliselt üsna põnev ettevõtmine: marsruudi ja vaatamisväärsuste planeerimine, mõte oma autoga pikalt sõitmisest ja hea seltskond, kes reisile kaasa tuleb, võivad tunduda nagu kõige tähtsamad teemad üldse. Tähelepanu tuleb siiski pöörata ka igavamatele aspektidele, mis tahes-tahtmata autoreisiga kaasnevad.

Kindlustus ja dokumendid

Pass, juhiluba või ID-kaart nii juhile kui kõikidele reisikaaslastele. Ilma nendeta läheb juba Läti piiril tõenäoliselt keeruliseks. Samuti tuleb veenduda, et igaühe dokumendid kehtiksid piisavalt kaua, et ka sihtkohast tagasi kodumaale jõuaks. Samuti tehke enne reisi kindlaks, et kõigil, kes sõita plaanivad, ka juhiluba kaasas oleks.

Autodokumendid, kuhu võib teatud juhtudel kuuluda ka volitus.

Auto ettevalmistamine

Pikemale reisile tuleks kindlasti minna korralikult hooldatud autoga. See tähendab, et enne sõitu on käidud kas töökojas hoolduses või on oskaja juht ise teinud kindlaks, et auto on tehniliselt heas korras ning kõik töötab nii nagu peab. Juhime siinkohal tähelepanu konditsioneerile, mille võiks suvel sõites kindlasti igaks juhuks topelt üle vaadata ja vajadusel täita lasta.

Auto ettevalmistamise alla käib ka vajaliku varustuse kaasa pakkimine. Lisaks kohustuslikule autovarustusele võiks pagasiruumis olla rehviparanduskomplekt, krokodillid või muu käivitusabi, pukseerimisköis ning õli ja jahutusvedelik.

Kindlustus

Kehtiv liikluskindlustus ja roheline kaart on tõenäoliselt esimesed asjad, millele autoga reisile minnes tuleks tähelepanu pöörata. Soovituslik on vähemalt reisi ajaks enda sõidukile hankida ka kaskokindlustus ning Ergo kindlustus soovitab uurida kindlustusseltsilt täpselt järele, kuidas ja kas välisriikides nende kindlustus (ja kasko) õnnetusjuhtumi korral toimib.

Märksõnad: , ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses