Nutikas reisimine

Kuidas autos magamine võimalikult mugavaks teha?

Rubriiki toetab

Autos ööbimine ei ole mugavuse mõttes alternatiiviks hotellile vaid pigem telkimisele.

Telgi eelis on peamiselt suurus. Neljaliikmeline pere autosse ei mahu, isegi kui tegu on suure mahtuniversaaliga. Üksi või kahekesi on autos magamine aga tihti mugavamgi.

Autos ööbimise eelised

Ilmastik mõjutab vähem, pole oluline, kas maapind on konarlik, niiske või sipelgate käiguteel ning jääb ära ka tüütu telgi püstitamise-mahavõtmise protseduur. Linnainimene, kelle jaoks on mets täis verejanulisi karusid ja libahunte, saab end kindlamalt tunda.

Lisaks saab ööbida ka bensiinijaama parklas, kus saab hommikul mugavalt hügieeniprotseduure läbi viia.

5 olulist asja, mida kaasa võtta

Kuidas selleks paremini valmistuda, et segavaid faktoreid veelgi vähem oleks?

  1. Madrats. Isegi allaklapitud tagaistmete korral oleks hea kaasa võtta vähemalt paarisentimeetri paksune kattemadrats. Servad, üleminekud ja kõik muu tasandab see parasjagu ära.
  2. Korralikud voodiriided. Kui autos vähegi ruumi on, võtke kaasa oma lemmikpadi ja -tekk. Autoreis on mõnus kesktee seljakoti-telgiga matka askeesi ja hotellis ööbimise vahel, seega tuleks autos kogu elu võimalikult mugavaks teha.
  3. Aknakatted. Iminapaga ja paar eurot maksvad päikesevarjud, mida tavaliselt ostetakse väikelastega autoreisimiseks, on head ka ilma lasteta rändamisel. Varjavad autosööbijaid nii hommikupäikese kui uudishimulike pilkude eest.
  4. Sääsevõrk. Võtke kaasa kasvõi tavalist marlit, parem natuke hõredama auguga sääsevõrku. Suvisel ajal reisides on akende osaliselt avatud hoidmine ülioluline. Võrgu saab kinnitada auto ukse vahele.
  5. Käivitusabi. See seade käib meie lugudest tihti läbi, aga see lihtsalt on nii oluline. Muuhulgas ka akupanga ja taskulambina toimiv seade päästab teie reisi, kui näiteks öösel panite korraks ventilaatori puhuma ja jäite magama ning aku jooksis tühjaks.

Kehtib ka kõik see, mis telkimise puhul. Valige õige peatuskoht, et hommikul ei paistaks päike sisse. Hoidke asjad organiseerituna, et hommikul ust avades, ei kukus autos välja üksik sokk või telefon, mis auto alla kukkudes maha ununeb.

Liiga mugav inimene ei peaks seda tegema

Kuigi autoga reisides tundub ideaalne variant hoida öösel mootor töös ja selle abil kas sooja või külma toota, ei tohiks seda teha. See on variant vaid hädajuhul ja lühikesteks hetkedeks.

Ühtepidi ei ole auto mootor mõeldud pikalt seistes töötama, sest jahutus on puudulik. Olulisem on aga loodushoid. Sõita autoga metsa ja lasta öö läbi mootoril käia, tundub niivõrd tobe, et kui mugavusesoov on nii suur, siis ärge parem autos ööbimist planeerige.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.